Dúbravka si zachytal na Wembley, zápas rozhodla jeho veľká chyba

Martin Dúbravka a Heung-min Son v súboji. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. feb 2019 o 15:49

Newcastle nestačil na Tottenham.

LONDÝN. Futbalisti Newcastlu so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom po dvoch plných bodových zápisoch tentokrát nestačili na Tottenham a podľahli mu 0:1 v sobotňajšom stretnutí 25. kola najvyššej anglickej súťaže.

Hostia dlho odolávali tlaku londýnskeho družstva, blízko k inkasovanému gólu boli už v polovici druhého polčasu, keď musel akrobaticky odvrátiť loptu z bránkovej čiary obranca Fabian Schär.

Na slávnom štadióne Wembley napokon rozhodol v 83. minúte Kórejčan Son Heung-min, ktorý vystrelil spoza šestnátky a Dúbravkovi prepadla lopta popod ruky do bránky.

„Musíme uznať, že Son vystrelil šikovne, ale Dúbravka mohol reagovať lepšie. Nie je to len jeho chyba. Musíme si viac vecí zanalyzovať,“ tvrdil podľa bbc.com tréner zdolaného tímu Rafael Benítez.

Slovenský brankár dovtedy chytal spoľahlivo, Tottenham mal až 21 streleckých pokusov. „Za gól nikoho viniť nebudem, každý z nás môže urobiť chybu,“ dodal Benítez.

Argentínsky futbalista Gonzalo Higuaín si dvoma gólmi v zápase Chelsea proti Huddersfieldu (5:0) otvoril strelecký účet v najvyššej anglickej súťaži.

Chelsea si vysokým víťazstvom nad posledným Huddesfieldom aspoň čiastočne napravila chuť po stredajšej prehre na ihrisku Bournemouthu (0:4).

Hráči Burnley zachránili v domácom zápase so Southamptonom bod až v 4. minúte nadstavenia, keď z pokutového kopu vyrovnal na konečných 1:1 Ashley Barnes.