Talentovanému Slovákovi sa v zámorí darí. Dal dva góly v dvoch zápasoch

V prípravnom kempe si Marián Studenič (vľavo) obliekal dres New Jersey Devils.
V prípravnom kempe si Marián Studenič (vľavo) obliekal dres New Jersey Devils. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. okt 2018 o 08:12

V AHL zo Slovákov bodoval aj obranca Erik Černák.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Studenič skóroval aj vo svojom druhom zápase v American Hockey League (AHL).

Devätnásťročný krídelník pomohol v noci na štvrtok svojím gólom k domácemu víťazstvu Binghamtonu Devils 5:3 nad Hartfordom Wolf Pack.

Dva góly v dvoch zápasoch

Studenič na konci prvej tretiny zvýšil na 2:0 pre Binghamton, ktorý je farmou klubu NHL New Jersey Devils.

V zápase si pripísal aj strelu a plusový bod. Nadviazal tak na svoj presný zásah z premiérového duelu v súťaži proti Torontu Marlies (7:5).

Skalický odchovanec rozbieha svoju prvú sezónu v zámorskej AHL, doteraz pôsobil v juniorskej OHL. V minulosti hral aj za extraligovú Skalicu a Trenčín.

Bodoval aj Černák

Vedenie New Jersey si ho vybralo v roku 2017 v 5. kole draftu (143. miesto), v tohtoročnom predsezónnom hlavnom kempe klubu NHL odohral tri zápasy bez bodového zisku.

V noci na štvrtok bodoval v AHL zo Slovákov aj obranca Erik Černák. Jeho asistencia ale nestačila Syracuse Crunch, farmársky tím Tampy Bay prehral na ľade Rochesteru 3:6.

Černák vyslal na bránku súpera až šesť striel a odsedel si štyri trestné minúty.

Domov»Hokej»NHL»Talentovanému Slovákovi sa v zámorí darí. Dal dva góly v dvoch zápasoch