Fleury zákrokom ohúril NHL, útočník Islanders strelil možno gól sezóny

Brankár Marc-André Fleury a Isac Lundeström.
Brankár Marc-André Fleury a Isac Lundeström. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|12. feb 2021 o 09:40

Nočné zápasy NHL priniesli skvelé momenty.

BRATISLAVA. Skúsený brankár Marc André-Fleury opäť ukázal, že do NHL patrí aj v 36 rokoch.

V nočnom zápase profiligy predviedol v bránke Vegas Golden Knights ďalší úžasný zákrok.

Fleury zastavil puk na čiare

V druhej tretine duelu proti Anaheimu Ducks zneškodnil šancu mladého útočníka Isaca Lundeströma.

Dvadsaťjedenročný Švéd sa po skvelej prihrávke ocitol pred brankárom osamotený a v protipohybe si ho chcel vychutnať.

Fleury však v poslednej chvíli vystrelil lapačku. Puk stihol zachytiť ešte na bránkovej čiare.

Fleury bol vlastným zákrokom prekvapený. "Vedel som, že som v problémoch. Možno som ho trochu vystrašil. Snažil som sa aspoň niečo zakryť, tak som tam hodil ruku. Trochu som mal šťastie," povedal pre nhl.com.

Hokejistom Anaheimu však stačilo, že Fleuryho z 25 striel prekonali aspoň raz.

O najtesnejšej výhre 1:0 rozhodol v záverečnej tretine Maxime Comtois. Čisté konto vychytal John Gibson.

"Fleury bol naším najlepším hráčom," uviedol tréner Vegas Peter DeBoer.

Vegas zaujali aj iným spôsobom. Premiérovo sa ukázali v lesklých zlatých prilbách. Tie hneď medzi fanúšikmi pútali veľkú pozornosť.

Cizikas sa nevzdal ani na zemi

V zápase New York Islandes - Pittsburgh Penguins na seba upozornil Kanaďan Islanders Casey Cizikas.

Útočník využil zaváhanie obrancu Johna Marina a pred ním bol už iba brankár Casey DeSmithObranca Pittsburghu sa však snažil napraviť svoju chybu, Cizikasa tvrdo atakoval a zhodil ho na ľad.

To ho však nezastavilo, počas pádu ešte dokázal urobiť kľučku a prekonal brankára.

"Bola to bitka o puk. Nejako som dokázal urobiť pohyb a nakoniec som dostal puk do siete," povedal úspešný strelec pre nhl.com.

Portál sportsnet.ca označil zásah Cizikasa ako kandidáta na gól sezóny v NHL.

Islanders nakoniec neuspeli, Pittsburghu podľahli 3:4 po nájazdoch. Jediným úspešným strelcom bol Sidney Crosby.

Domov»Hokej»NHL»Fleury zákrokom ohúril NHL, útočník Islanders strelil možno gól sezóny