Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Talentovaný mladík môže reprezentovať Slovensko, cíti sa však byť Holanďanom

Slovenskí futbalisti postúpili do finále Kráľovského pohára. (Autor: SME - Tibor SOMOGYI)
Zoran Boškovič|27. mar 2018 o 10:56

Ludovit Reis sa narodil v Holandsku. Vďaka rodičom by však mohol reprezentovať Slovensko.

BRATISLAVA. Trochu so šťastím obral hráča Sparty Rotterdam, potiahol loptu a približne z dvadsiatich metrov tvrdo a presne vystrelil.

Brankár sa naťahoval po lopte, no iba ju jemne tečoval do brány.

Stredopoliar Groningenu Ludovit Reis takto vo veku sedemnásť rokov strelil svoj prvý gól v najvyššej holandskej futbalovej súťaži Eredivisie.

A prečo by mal tento obrovský holandský talent z Haarlemu zaujímať slovenských futbalových fanúšikov? Mladík, ktorý v prebiehajúcej sezóne už nastúpil na pätnásť zápasov v najvyššej súťaži, má oboch rodičov Slovákov.

A sám má i slovenské občianstvo.

Vďaka tomu by mohol nastupovať aj za Slovensko, sám však prezentoval svoju túžbu reprezentovať slávnejšiu z krajín.

"Počul som niekoľkokrát, že ma chce získať holandský národný tím. Je to zložitý proces, no chcem reprezentovať Holandsko. Som Holanďan," povedal Reis pre RTV Noord.

O mladíka sa zaujímajú aj európske veľkokluby a nový tréner Holandska Ronald Koeman naznačil, že pre reprezentáciu sú dôležití talentovaní mladí hráči. Ukázal to aj v prípravnom zápase s Portugalskom.

"Ak by som mal príležitosť, chcem hrať za Holandsko. Je tu viac kvality, pôsobenie po boku takých kvalitných hráčov mi pomôže v rozvoji," dodal mladík.

Portál Profutbal.sk však informoval, že tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov Milan Malatinský by chcel s Reisom diskutovať o možnosti štartovať za Slovensko.

Súvisiace články