Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Vémola zbil policajta, teraz chce aj kuchára. Jeho súperovi pomáhal Végh

Karlos Vémola - Baba Jaga Václav Mikulášek. Všetko o Oktagon 19: LIVE stream, dátum, čas, preview. (Autor: Reprofoto YouTube/ Oktagon MMA)
Igor Dopirák|Publikované 3. dec 2020 o 08:00

Pozrite si program Oktagonu 19.

BRATISLAVA. "Bude to najsledovanejšia tohtoročná športová udalosť v Česku," tvrdí Ondřej Novotný, majiteľ a promotér organizácie Oktagon.

Už v sobotu večer Václav Mikulášek, známy pod prezývkou Baba Jaga, vyzve najslávnejšieho českého bojovníka MMA Karlosa Vémolu.

"Babu Jagu zničím v prvom kole, ako že sa volám Terminátor. A keď nie, tak zavesím rukavice na klinec, pretože už nebude mať zmysel ďalej zápasiť," vyhlásil Vémola.

Mikulášek neveril, že Vémola mal Covid

Súboj sa mal uskutočniť ešte na konci septembra. Vémola sa však mesiac pred zápasom nakazil koronavírusom a vzhľadom na ťažký priebeh ochorenia nestíhal znížiť svoju hmotnosť na požadovaných 84 kilogramov.

Ochoreli aj jeho partnerka a osemmesačná dcéra.

"Teraz neriešim nejaký súboj. Nech to odo mňa nikto nechce. Dcéra má naozaj silnú horúčku, štyridsiatky teploty," opisoval Vémola pre iSport.

Jeho súper mu však neveril.

Oktagon 19

Turnaj sa uskutoční v sobotu 5. decembra, hostí ho Brno, konkrétne Zoner BOBYHALL.

Prvý zápas sa začne približne o 18:00, súboj medzi Vémolom a Mikuláškom príde na rad ako posledný približne o 22:00.

Súboj môžete sledovať dvoma spôsobmi:

<>
 • naživo prostredníctvom oficiálneho PPV (Pay-Per-View) zakúpenom na stránke oktagon.tv,
 • prostredníctvom textového online prenosu na SME.sk.

"Dúfam, že to nie je klamstvo, pretože moja príprava je skutočne drahá a psychicky náročná. Ľudia mi kvôli nemu nadávajú a urážajú ma," citoval Mikulášika portál Ruik.

Vémolu to nahnevalo natoľko, že do médií poslal výsledok svojho testu.

Najprv policajt, teraz kuchár

Ich súboj odložili, no Vémola mal veľkú chuť zápasiť. Organizácia mu preto v polovici októbra dohodla zápas s Thomasom Robertsenom vo váhovej kategórii do 90 kilogramov.

Nórsky bojovník, v civilnom zamestnaní policajt, odolával do tretieho kola. V ňom ho Čech prostredníctvom škrtenia donútil vzdať sa.

Ich zápas pozorne sledoval aj Mikulášek.

"Vémola sám o sebe vie, že je sklenený. Stačí mi jedna dobrá rana, nič viac," vraví pred najväčším zápasom svojej kariéry.

Mikulášek priznáva, že od mladosti je komplikovaná povaha. Po skončení strednej školy šiel pracovať do Írska ako kuchár.

"Z krajiny ma vyhostili po dvoch mesiacoch, lebo som zástupcovi šéfkuchára zlomil čeľusť. Moja nátura vyhrala, bol som mladý a hlúpy," kajá sa.

Pomáhal mu aj Végh

Istý čas, podobne ako Vémola, pracoval v Anglicku ako vyhadzovač v kluboch. "To nie je zápasník, to je frajer, ktorý sa párkrát pobil na diskotéke a teraz sa hrá na zápasníka," odkázal Vémola.

Práve toto vyjadrenie odštartovalo ich konflikt.

Vémola však tvrdí, že víťazstvo nad Mikuláškom nie je preňho prioritou. "Attila Végh je ten, na koho sa chystám," priznal.

Tridsaťpäťročný bojovník stále verí, že prinúti Slováka, aby sa dohodli na odvete. Vlani v tzv. zápase storočia prehral po knokaute už v prvom kole.

Práve Végh pomáhal Mikuláškovi v príprave na blížiaci sa súboj.

Kompletný program Oktagon 19

Hlavná karta

<>
 • Karlos Vémola - Václav Mikulášek
 • Lucie Pudilová - Cornelia Holmová
 • Samuel Krištofič - Mateusz Strzelczyk
 • Andrej Kalašník - Tato Primera
 • Matěj Kuzník - Marek Bartl
 • Javid Basharat - Alexander Bezkorovayny
 • Pavel Salčák - Filip Tomczak
 • Matúš Juráček - Michal Dobiáš
 • Lukáš Tvrdý - Michal Glos
Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.