Radosť Juraja Slafkovského po góle v zápase proti St. Louis.
Radosť Juraja Slafkovského po góle v zápase proti St. Louis. (Autor: TW Canadies)
Sportnet|5. nov 2023 o 01:47

Skóroval v prvej tretine zápasu proti St. Louis.

ST. LOUIS. Koniec dlhého čakania. Juraj Slafkovský strelil svoj piaty gól v NHL, premiérový v aktuálnej sezóne. Čakal naň od decembra minulého roka, keď skóroval proti Calgary, dlhých 31 zápasov.

Na ľade St. Louis skóroval v 5. minúte v presilovke a vyrovnal na priebežných 1:1. Slafkovský si vymenil v útočnom pásme puk s Alexom Newhookom, pred bránkou ho pekne zamiešal a prekonal brankára Hofera.

"Môžete vidieť na jeho tvári úľavu," vravel komentátor prenosu. Do zápasu proti St. Louis mal slovenský útočník v štatistikách iba bod za jednu asistenciu.

"Je to skvelý pocit. Konečne prvý gól! Ale ideme ďalej, prehrávame, takže keď sa vrátime, musíme ukázať čo najlepší výkon," vravel v krátkom rozhovore po prvej tretine.

Slafkovský nastúpil na ľade Blues prvý raz v elitnom útoku Canadiens po boku kapitána Nicka Suzukiho a Colea Caufielda.

"Takíto spoluhráči vám to na ľade trochu uľahčujú. Snažím sa im pomôcť, posúvať im puk a dúfam, že si ešte vypracujeme nejaké príležitosti," dodal Slafkovský.

Montreal napokon v St. Louis neuspel a prehral 3:6.

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Vidíte tú úľavu? Slafkovský konečne zlomil strelecké trápenie