Neprekonal ho ani Daciuk. Hudáček si udržal čisté konto a predviedol ďalšiu šou

Július Hudáček, brankár Spartaka Moskva. (Autor: SITA)
SITA|27. sep 2019 o 10:50

Návrat do bránky mu vyšiel skvelo.

MOSKVA. Slovenský brankár Július Hudáček má za sebou vydarený debut v novom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Gólmanskú jednotku Spartaka Moskva trápili v úvode ročníka zdravotné problémy, ale hneď po návrate potvrdila svoju kvalitu.

Spišskonovoveský rodák vychytal vo štvrtkovom zápase proti Avtomobilistu Jekaterinburg čisté konto a pomohol tímu k najtesnejšiemu triumfu 1:0.

Neprekonal ho ani Daciuk

Starší z bratov Hudáčkovcov si v súboji proti lídrovi Východnej konferencie KHL pripísal úspešných 28 zákrokov, keď ho neprekonali ani Pavel Daciuk či Nigel Dawes.

"Veľmi som chcel pomôcť mužstvu, pretože sme v ostatných zápasoch stratili veľa bodov. Bol to môj prvý duel v sezóne. Niečo som odchytal v príprave, ale potom som sa zranil a mesiac som pauzoval," uviedol pre klubový web.

"V prvej tretine hral náš tím veľmi dobre, takže som nemal veľa práce. Druhé dejstvo začal súper v presilovke, mal mnoho striel a myslím si, že v týchto momentoch hrali lepšie. My sme však strelili gól a v záverečnej tretine sme už hrali na sto percent. Musíme v týchto výkonoch pokračovať čo najdlhšie," pokračoval 31-ročný brankár.

Kĺzal sa na reklamnom banáne

Spartak si pripísal v dvanástom zápase iba štvrté víťazstvo a premiérovo v sezóne triumfoval na nulu. Hudáček si preto vyslúžil pochvalu aj od spoluhráčov.

"Chytal vynikajúco. Po dlhšej zápasovej pauze sa vrátil a viackrát nám pomohol. Jeho zákroky nám dodávali sebavedomie. Zároveň musím dodať, že sa zapájal aj do zakladania útočných akcií a predviedol niekoľko presných prihrávok," povedal útočník Moskovčanov Maxim Cyplakov.

Fanúšikovia Spartaka sa prvýkrát v tomto ročníku dočkali aj tradičnej Huda-šou, ktorú slovenský brankár predvádza po každom úspešnom domácom zápase.

Tentoraz si sadol na nafukovací reklamný banán a kĺzal sa s ním po ľadovej ploche.

"Radšej si dopredu nič nepripravujem. Pomáha mi s tým tlačový atašé Arťom Batrak. Vo štvrtok som potreboval rekvizitu a on spolu s maskotom ma v tom podporili," doplnil Hudáček.

Súvisiace články