Tatar nebodoval pri výhre, Tampa Bay bez Černáka utrpela hanebnú prehru

Andrej Vasilevskij.
Andrej Vasilevskij. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|6. mar 2023 o 06:49 (aktualizované 6. mar 2023 o 10:45)

Na programe NHL bolo koncom víkendu päť stretnutí.

NEW YORK. Jediným slovenským zástupcom v nočnom programe NHL bol útočník Tomáš Tatar. Jeho New Jersey Devils zdolali Arizonu 5:4 po predĺžení.

Slovák však bodovať nedokázal. Na ľade strávil 15 minút a 27 sekúnd, zaknihoval mínusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránu a bodyček.

Klubový rekord utvoril Dougie Hamilton. Zaznamenal už osemnásty viacbodový zápas v sezóne, čo sa žiadnemu obrancovi "diablov" nepodarilo.

Timo Meier, ktorý prišiel do Devils zo San Jose, skóroval hneď v prvom stretnutí.

"Nebol to dobrý výkon, ale zvládli sme to. Samozrejme, je skvelé začať gólom. Nehral som už nejaký čas, takže som sa snažil hrať jednoducho," uviedol Meier, ku ktorého premiére sa vyjadril aj Hischier:

"Nie je pre neho ľahké sem prísť. Hráme iným systémom a on bol mimo hry niekoľko zápasov, ale zvládol to naozaj dobre. Strelil gól a to je presne to, čo mu ide veľmi dobre. Teším sa, že ho môžem vidieť v drese New Jersey."

Erik Černák nezasiahol do zápasu Tampy Bay proti Caroline pre zranenie. Lightning utrpeli na ľade súpera potupnú porážku 0:6. V druhej tretine ani raz nevystrelili na bránku ako prvý tím v tejto sezóne.

Teuvo Teräväinen dosiahol svoj druhý hetrik v kariére a stal sa piatym hráčom Caroliny, ktorému sa to podarilo v prebiehajúcej sezóne.

"Niekedy mi chvíľu trvá, kým sa rozbehnem a získam sebavedomie. Vždy mám pocit, že môžem hrať lepšie. Určite je výnimočné streliť tri góly. Pred týždňom som prišiel o starého otca, takže som hral aj pre neho," priznal.

Fínsky útočník v drese Caroliny Teuvo Teräväinen dosiahol hetrik proti Tampe Bay. (Autor: TASR/AP)

Po prvý raz zažil päťbodový duel Jesperi Kotkaniemi. Ku gólu pridal štyri asistencie. "Nie je to zlé. Tím mal skvelý večer a pár bodov je pekné plus," povedal útočník, ktoré ešte jeden bod delil od vyrovnania klubového rekordu.

Jonathan Quick odchytal debutové stretnutie v drese Vegas Golden Knights. Proti Montrealu vychytal výhru 4:3 vďaka 25 zásahom.

"Od začiatku som sa cítil celkom dobre. Samozrejme, je to iné prostredie a mám na sebe inú farbu dresu. Snažím sa však vždy predviesť dobrý výkon," poveda.

Pochválil aj tréner Bruce Cassidy: "Páčila sa mi jeho hra. Urobil veľký zákrok na konci duelu, čo sme potrebovali a on to zvládol."

NHL - základná časť - 6. marec:

Carolina - Tampa Bay 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 7. A. Svečnikov, 18. Teräväinen (Kotkaniemi, Gostisbehere), 32. Teräväinen (Nečas, Kotkaniemi), 36. Gostisbehere (Nečas, Kotkaniemi), 52. Teräväinen (Gostisbehere, Kotkaniemi), 57. Kotkaniemi (Burns, Nečas)

Brankári: Andersen 14/14 - Vasilevskij 32/38

/Erik Černák (Tampa) nehral pre zranenie/

Philadelphia - Detroit 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Deslauriers, 33. N. Cates (Seeler, Ristolainen), 59. Laughton – 5. Perron (Copp)

Brankári: Hart 25/26 - Husso 34/36

Vegas - Montreal 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)

Góly: 13. Theodore (Blueger, McNabb), 20. Barbašev (Eichel, Marchessault), 28. R. Smith (W. Karlsson), 48. Barbašev (Amadio, Hague) – 43. Matheson (Drouin), 49. Belzile (Pezzetta, Edmundson), 49. Harvey-Pinard (Ylönen, Suzuki)

Brankári: Quick 25/28 - Allen 24/28

Arizona - New Jersey 4:5 pp (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 11. Maccelli (McBain, Söderström), 37. Kassian (O'Brien, Mackey), 42. Schmaltz (Keller, Välimäki), 58. McBain (Välimäki, Crouse) – 10. Meier (Hamilton, J. Hughes), 19. J. Boqvist (Severson, Haula), 25. Severson (Mercer, Haula), 40. J. Boqvist (Palát), 61. Hischier (Hamilton)

Brankári: Ingram 35/40 - Vaněček 25/29

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 27 sekúnd, zaknihoval mínusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránu a bodyček/

Colorado - Seattle 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 10. MacKinnon (Lehkonen, Ničuškin), 32. Malgin (Makar, Rodrigues) – 30. Wennberg (Borgen, Schwartz), 58. B. Tanev (Schwartz), 62. Gourde (Dunn, Beniers)

Brankári: Georgijev 32/35 - Grubauer 21/23

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Tatar nebodoval pri výhre, Tampa Bay bez Černáka utrpela hanebnú prehru