Fínsky brankár nemal šancu. Duda a Jirka strelili skvelé góly spoza šestnástky

Ondrej Duda sa teší po strelenom góle.
Ondrej Duda sa teší po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. mar 2022 o 19:35 (aktualizované 29. mar 2022 o 20:10)

Pozrite si oba góly v prípravnom zápase Fínsko - Slovensko.

MURCIA. Zdalo sa, že premeškal vhodný moment. Napriek tomu si loptu ešte posunul a spoza šestnástky vystrelil. Ondrej Duda nakoniec brankárovi nedal šancu.

Slovensko tak v prípravnom zápase proti Fínsku poslal v 38. minúte do vedenia. Zápas sa hral v španielskej Murcii, Slováci nakoniec vyhrali 2:0.

Duda presným zásahom dosiahol dvojciferný počet gólov za slovenskú reprezentáciu. Na konte ich má už desať.

Na Dudu nadviazal v 72. minúte Erik Jirka, ktorý po indivduálnom uvoľnení sa Boženíka pri postrannej čiare, prízemnou strelou z hranice šestnástky prekonal fínskeho brankára.

Odchovanec trnavského Spartaka sa pritom v klube trápi, v La Lige 2 v tejto sezóne ešte za Oviedo neskóroval.

Duda aj Jirka prekonali fínskeho brankára Lukáša Hradeckého, ktorý je rodákom z Bratislavy, ale od mládežníckych kategórií reprezentuje Fínsko.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Fínsky brankár nemal šancu. Duda a Jirka strelili skvelé góly spoza šestnástky