Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Cibulková: Ľudia vraveli, že to bolo najlepšie ženské finále v tomto roku

Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 27. aug 2017 o 05:52

Dominika Cibulková sa na turnaji v New Havene dostala až do finále.

NEW HAVEN. Titul mala na dosah. Slovenská tenistka Dominika Cibulková vyhrávala vo finálovom stretnutí v americkom New Havene proti Austrálčanke Darii Gavrilovovej v treťom sete 4:3 a mala výhodu podania. No nevyužila ju.

Gavrilovová napokon napínavý súboj zvládla lepšie a Slovenku zdolala 4:6, 6:3, 6:4. Cibulková sa i napriek tomu vo svetovom rebríčku vráti do elitnej svetovej desiatky, keď predstihne Poľku Agnieszku Radwaňskú.

Cibulková si zo štátu Connecticut odnáša prémiu 71 090 dolárov a 305 bodov do svetového rebríčka. Turnaj v New Haven bol pre Slovenku generálkou na záverečný grandslam sezóny US Open, na ktorom v úvodnom kole ako nasadená jedenástka narazí na krajanku Janu Čepelovú.

Gavrilovová získala prvý singlový titul na turnaji WTA, doposiaľ triumfovala len na štyroch podujatiach série ITF.

Titul mala na dosah. Takto Cibulková podľahla Gavrilovovej: fotogaléria

29.8.2017

"Počas celého duelu som cítila, že ho mám pod kontrolou. O jeho osude rozhodlo pár loptičiek, možno dve-tri. Keby som ich zabila, vyhrala by som, no dala som ich do autu, taký je šport, taký je tenis," priznala Cibulková pre agentúru TASR.

"Cítila som sa dobre a bojovala som, no nestačilo to. Niekedy človek podá pekný výkon, dá do toho všetko, no aj tak prehrá. Viacerí po zápase hovorili, že to bolo najlepšie finále na okruhu WTA v tomto roku, veľmi si ho cením," priznala.

"Daria hrala výborne a potvrdila, že má jedny za najlepších nôh na okruhu. Dokázala vrátiť do kurtu veľa lôpt, jej obiehačky boli účinné," pokračovala Slovenka.

Napriek finálovej prehre vyslovila s celkovým vystúpením v New Haven spokojnosť.

"Finálová prehra ma trochu mrzí, no musím to brať pozitívne. V New Haven som vyhrala veľa ťažkých zápasov a počas turnaja ma mi podarilo zvyšovať úroveň mojej hry," prezradila.

"Musím teraz dobre zregenerovať, lebo dnešné finále bolo fyzicky veľmi náročné a už v pondelok ma čaká prvé kolo na US Open. Proti Janke Čepelovej som hrala iba raz, aj to už dávnejšie. Aj keď som sa v piatok dozvedela výsledok žrebu, snažila som sa nemyslieť na slovenské derby a sústredila som sa iba na turnaj v New Haven."

"Ešte si chcem trochu vychutnať, že mám za sebou najlepší týždeň v tomto roku a potom sa vynasnažím dobre pripraviť na US Open. Turnaj v New Haven mi dodal veľa sebavedomia, dokázala som vyhrať niekoľko náročných zápasov za sebou, zvládla som ťažké situácie. Chcem si toto sebavedomie zobrať aj do ďalšieho týždňa a byť fyzicky v pohode," dodala Cibulková.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články