Antonio Mateu Lahoz. (Autor: Ataque Futbolero - Twitter)
Ivan Mriška|5. jún 2023 o 11:20

Španiel Antonio Mateu Lahoz ukončil kariéru.

BRATISLAVA. Odchádzal za búrlivého potlesku. Hráči RCD Mallorca a Raya Vallecano mu vytvorili koridor.

Legendárny španielsky rozhodca Antonio Mateu Lahoz ukončil kariéru. Po záverečnom hvizde ho premohli emócie. Počas odchodu z hracej plochy plakal.

„Po zápase ho čakali matka, manželka a syn, ktorých objal,“ informuje španielsky web elcorreo.com.

Mateu Lahoz patril medzi najlepších španielskych rozhodcov. Od roku 2011 bol na medzinárodnej listine, rozhodoval záverečné fázy MS i Ligy majstrov.

Bývalý učiteľ telesnej výchovy nechýbal na olympijských hrách v Riu 2016, kde viedol tri zápasy. Jeho najväčším úspechom bola účasť vo finále Ligy majstrov v roku 2021 medzi Chelsea a Manchestrom City.

„V krajine, kde je pre fauly zázračné užiť si desať minút zápasu bez prerušenia, bol priekopníkom v zavádzaní európskeho rozhodovania.

Rozhodoval v štýle pokračuj, pokračuj, čo mu prinieslo slávu a úspech,“ dodáva o Lahozovi spomínaný denník.

Antonio Mateu Lahoz a jeho rozlúčka.
Antonio Mateu Lahoz a jeho rozlúčka. (Autor: Ataque Futbolero - Twitter)

Španielsky arbiter končí vo veku 46 rokov. Dostal možnosť sedieť pri systéme VAR, no ponuku odmietol.

V najvyššej španielskej súťaži odviedol takmer tristo zápasov a vybudoval si rešpekt u hráčov i trénerov. Rozhodoval od roku 1999, od roku 2008 v La Lige.

Odviedol množstvo kvalitných výkonov, no fanúšikovia si ho spájajú aj s neslávnym vystúpením na MS v Katare 2022, keď v zápase Argentína – Holandsko udelil rekordných osemnásť žltých kariet.

Mallorca zdolala Rayo Vallecano 3:0, deväťdesiat minút odohral za domácich Martin Valjent. Z lavičky náhradníkov sledoval duel brankár Dominik Greif.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»VIDEO: Ikonický rozhodca plakal. Hráči mu vytvorili koridor a tlieskali