Brankár Paulo Gazzanigapočas zápasu Girona FC - Feyenoord Rotterdam v ligovej fáze Ligy majstrov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|6. okt 2024 o 23:18

Tretí tím minulej sezóny La Ligy zastavil sériu bez víťazstva.

La Liga - 9. kolo

Girona FC - Athletic Bilbao 2:1 (1:1)

Góly: 39. Asprilla, 90.+9 Stuani (z 11 m) - 41. Sancet

ČK: 90.+8 Paredes (Bilbao) po 2. ŽK

GIRONA. Futbalisti Girony zdolali v nedeľnom súboji 9. kola španielskej La Ligy na domácom štadióne Bilbao 2:1.

O triumfe rozhodol gól uruguajského veterána Cristhiana Stuaniho z pokutového kopu v deviatej minúte nadstavenia.

Hostia vyšli bodovo naprázdno aj preto, že Alex Berenguer v 28., Inaki Williams v 57. a Ander Herrera v 58. minúte nepremenili penalty. Herrerov

Všetky tri pokutové kopy súpera (tretí bol nariadený ako opakovaný) zneškodnil argentínsky brankár Paulo Gazzaniga. Pri všetkých troch pokusoch si aj siahol na loptu.

Paradoxom je, že práve rozhodujúci gól Girony v nadstavenom čase padol po premenenej penalte.

Takisto zaujal aj prvý zásah domácich, ktorý padol strele Yasera Asprillu.

Veľké futbalové IQ pri jeho zásahu predviedol obranca Miguel Gutierrez.

Ten urobil pohyb smerom k bráne, ktorým dokonale zmiatol hosťujúceho gólmana. Lopta padla za bránkovú čiaru, pričom Gutierrez sa jej vôbec nedotkol.

Tretí tím minulej sezóny La Ligy zastavil sériu bez víťazstva, od 1. septembra nevyhral šesť zápasov vo všetkých súťažiach.

Girona bude najbližší súper Slovana Bratislava v Lige majstrov, vzájomný súboj v Katalánsku je na programe v utorok 22. októbra.

Tabuľka: La Liga

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»VIDEO: Bláznivý zápas súpera Slovana. Brankár chytil tri penalty, veľké IQ obrancu aj gól v 99. minúte