Fotogaléria (43)
Tomáš Suslov (v strede) v zápase Estónsko - Slovensko v skupine 1 C-divízie Ligy národov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. sep 2024 o 22:18 (aktualizované 5. sep 2024 o 23:20)

Slovenskí reprezentanti hrali svoj prvý zápas v skupine 1 C-divízie Ligy národov. Pozrite si jediný gól zápasu.

TALLINN. Slovensko hralo svoj prvý zápas v novej sezóne Ligy národov. V skupine 1 v C-divízii uspelo na pôde Estónska 1:0.

Slováci mali počas väčšiny zápasu prevahu aj viacero šancí, ale dlho sa nevedeli presadiť. Zmenil to až v 70. minúte Tomáš Suslov, ktorý otvoril skóre a napokon aj rozhodol.

Gólu predchádzala podčiarkla chyba v slovenskej defenzíve, po ktorej Sappinen prekonal Dúbravku, no gól neplatil pre ofsajd.

Slováci následne rozvinuli ofenzívnu akciu, v ktorej Strelec vrátil loptu za seba Suslovovi a ten pohotovo prestrelil brankára Heina.

"Chceli sme tento zápas zvládnuť. Vedeli sme, že budú hrať v bloku a bude náročné to prekonávať. Vedeli sme, že môže nastať aj takýto scenár a vyhráme o jeden gól. Mali sme smolu, už po polčase mohlo byť 0:3. Je to však jedno, máme tri body a to je najdôležitejšie. Vždy je veľká vec dať gól za reprezentáciu, bez ohľadu na to, proti komu hráme," povedal po zpase Suslov pre Sport 1.

Fotogaléria zo zápasu Estónsko - Slovensko v Lige národov (C-divízia, skupina 1)

Tabuľka skupiny 1 C-divízie Ligy národov

Domov»Futbal»Reprezentácie»VIDEO: Slováci mali prevahu, ale gól neprichádzal. Spasil ich až Suslov