Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Kopanec do Černákovej hrude neostane bez trestu. Hráča Edmontonu budú vypočúvať

Zack Kassian. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. feb 2020 o 17:38

Trest v zápase nedostal.

EDMONTON. Hokejistu Edmontonu Zacka Kassiana čaká výsluch na oddelení pre hráčsku bezpečnosť NHL. Útočníka Oilers si predvolala ligová disciplinárka za jeho zákrok na Erika Černáka vo štvrtkovom zápase na ľade Tampy Bay.

Kassian kopol slovenského obrancu korčuľou do hrude, za čo mu hrozí minimálne šesťzápasový dištanc.

Termín a miesto konania vypočutia nie je zatiaľ známe. Na základe kolektívnej zmluvy má Kassian možnosť osobný výsluch odmietnuť, v každom prípade, disciplinárka ho ponúka iba v prípade, ak hráč čelí šesť- a viaczápasovému trestu.

Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť dáva previnilcovi možnosť situáciu vysvetliť, priestupok - v tomto prípade kopnutie - môže po preštudovaní videozáznamu preklasifikovať.

Incident sa udial v závere prvej tretine zápasu, v ktorom domáca Tampa zdolala Edmonton 3:1. Po jednom zo súbojov sa Černák s Kassianom do seba zamotali a útočník Edmontonu pri vstávaní kopol slovenského obrancu korčuľou do hrude.

Černák vyviazol z incidentu bez zranenia, nevylučovali ani rozhodcovia, ale na zákrok Kassiana si dodatočne posvietila ligová disciplinárka.

"Kopol ma do hrude, keď sme ležali na ľade. Našťastie mu nešla noha vyššie. Bol trochu šialený. Pýtal som sa ho, čo s ním je, pretože toto sa nerobí. Nepovedal na to nič," uviedol Černák pre sportsnet.

Kassian tvrdil, že išlo o reflex.

"Držal mi nohu, ležal na mne a na Joshovi Archibaldovi a chcel som ho z nás dostať. Bol to reflex, snažil som sa len uvoľniť si nohu, ani som nevedel, kde je puk. Keby som ho kopol silnejšie, tak by odletel a rozhodcovia by ma vylúčili," bránil sa krídelník Edmontonu.

Súvisiace články