4:3

Momentka zo zápasu Česko - Dánsko na MS v hokeji 2021.
Momentka zo zápasu Česko - Dánsko na MS v hokeji 2021. (Zdroj: TASR/AP)

Zaujímavé momenty v zápase Česko - Dánsko na MS v hokeji 2021.

RIGA, BRATISLAVA. Do konca predĺženia v zápase Česko - Dánsko na MS v hokeji 2021 v Rige zostávalo 23 sekúnd, keď obranca Filip Hronek prepálil brankára Sebastiana Dahma a strelil gól na 2:1.

Českí hokejisti sa začali radovať, smutní Dáni si ľahli na ľad alebo sa pozerali do diaľky.

Svoje miesto na tribúne opustil aj tréner Švédska Johan Garpenlöv, ktorý si prišiel pozrieť duel na vlastné oči.

Hráči sa už schádzali na ľade

Všetci hráči sa začali pomaly schádzať na ľade, aby si vypočuli hymnu víťaza. V tom im však rozhodcovia oznámili, aby sa vrátili na striedačku.

Dánski tréneri si totiž chceli preveriť moment, ktorý sa udial minútu a dvadsať sekúnd pred Hronekovým gólom.

Podľa nich bol Dominik Kubalík v ofsajde.

"Obávam sa, že jeho ľavá korčuľa je zdvihnutá," povzdychol si komentátor ČT Sport v momente, keď réžia opakovala sporný moment.

Kubalík mal pri prechode do útočného pásma pravú nohu za modrou čiarou a vo chvíli, keď prijímal puk, akurát zdvihol ľavú nohu, aby sa premiestnil.

Porada rozhodcov pri videu trvala takmer päť minút, hlavní arbitri si na pomoc prizvali aj čiarových. Napokon potvrdili, že Kubalík bol skutočne v postavení mimo hru.

Nájazdom čelili všetci štyria brankári

"Hoci neradi, musíme pochváliť dánsky realizačný tím v hľadisku, ktorý odhalil tento ofsajd," priznal neskôr v štúdiu ČT Sport pred rozstrelom Jiří Hölzel.

"Klobúk dolu pred realizačným tímom, ktorý našiel tento moment a uchoval si ho v hlave. Bolo to od nich pekné," potvrdil expert Milan Antoš.

Zaujímavosťou tiež bolo, že rozhodcovia museli vrátiť čas do momentu, kedy došlo k priestupku. A teda minútu a dvadsať sekúnd dozadu.

Vo zvyšku predĺženia už gól nepadol a Česi rozhodli o svojom triumfe až v nájazdovom rozstrele. V ňom sa presadili všetci štyria českí hráči a tiež traja Dáni.

Tréneri oboch tímov dokonca pred poslednou sériou vymenili svojich brankárov, a tak nájazdom čelili všetci štyria gólmani.

MS v hokeji 2021 - skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body