Práve niekdajší kanonier Bayernu či Arsenalu sa o príchod slovenského mladíka osobne zaujímal.

Górnik Zabrze - Widzew Lodž 1:1 (1:0)

Góly: 24. Kaprálik - 90.+5. Sánchez

/Adrián Kaprálik (Górnik) odohral celý zápas a strelil gól/

ZABRZE. Slovenský futbalista Adrián Kaprálik sa po odchode z MŠK Žilina do Poľska uviedol parádnym spôsobom hneď pri debute.

V domácom zápase jeho Górniku Zabrze v 24. minúte otváral skóre proti Widzewu Lodž. Radosť z triumfu mu však zobral tesne pred koncom Jordi Sánchez, ktorý vyrovnal na 1:1 v 95. minúte.

Kaprálik vyťažil zo skvelej práce legendárneho 38-ročného útočníka Lukasa Podolského, rodáka z Poľska, bývalého nemeckého reprezentanta a majstra sveta.

Ten využil chybu súpera a zavelil do protiútoku. Tesne pred šestnástkou presnou prihrávkou našiel Kaprálika, ktorý pred brankárom súpera nezaváhal.

Práve niekdajší kanonier Bayernu Mníchov či londýnskeho Arsenalu sa mal o príchod slovenského mladíka do Górniku osobne zaujímať.

„Pri rokovaniach zavážila najmä osoba najväčšej hviezdy a kapitána tímu Lukasa Podolského. Ten bol prítomný a sám veľmi usiloval o príchod Adriána, pre ktorého by chcel byť akýmsi futbalovým otcom. Vidí v ňom veľký potenciál a svojimi skúsenosťami by sa chcel podieľať na jeho ďalšom raste,“ prezradil pred niekoľkými dňami športový manažér Žiliny Karol Belaník.

Dvadsaťjedenročný Kaprálik prišiel zo Žiliny do Górniku na hosťovanie bez následnej opcie na trvalý prestup.

A hneď v prvom zápase sa ukázala avizovaná spolupráca Podolski - Kaprálik. Górniku patrí v poľskej Ekstraklase po piatich odohraných zápasoch 12. miesto s bilanciou 1 výhra, 2 remízy a 2 prehry.

Celý zápas v drese Górniku odohral aj ďalší Slovák - Boris Sekulič. Michal Sipľak chýbal pre zranenie.

Tabuľka Ekstraklasy

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Ekstraklasa»VIDEO: Kaprálik v Poľsku skóroval hneď pri debute, asistovala mu legenda