Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Guľa s Plzňou prvý raz nevyhral. Je pred nami výzva, tvrdí po derby

Adrián Guľa. (Autor: fcviktoria.cz/Ladislav Nussbauer)
SITA|8. jún 2020 o 11:06

Plzeň si stále verí.

PRAHA. Hráči Plzne po vedením slovenského trénera Adriána Guľa prvýkrát nebodovali naplno v najvyššej českej futbalovej súťaži.

V nedeľu na pôde lídra súťaže Slavie Praha remizovali 0:0 a z druhého miesta na tohto súpera strácajú naďalej osem bodov.

Do konca súťaže pritom zostáva odohrať ešte sedem kôl, päť z nich v nadstavbe. Šanca zabojovať o majstrovský titul tak futbalistom Plzne ešte nezhasla.

"Súťaž je stále otvorená, ešte zostáva dosť zápasov," vyhlásil po súboji kouč Guľa podľa webu iDnes.cz.

Kým v prechádzajúcich dueloch boli zverenci slovenského kouča výrazne dominantní, proti lídrovi súťaže na jeho pôde to nebolo až tak zjavné.

"Nebolo to úplne podľa predstáv, doma musíme okamžite prepnúť na vyššiu úroveň," priznal Guľa. Do Prahy pritom futbalisti Plzne prišli s cieľom zvíťaziť.

"Chýbalo nám viac odvahy, rizika a útočných nábehov. Po úvodnom tlaku domácich sme sa upokojili, ale nedotiahli sme pár vecí do konca a bod musíme akceptovať," pokračoval.

Bezprostredne po zápase sa slovenský tréner nezamýšľal nad tým, či remíza u lídra je pre jeho tím komplikáciou.

"Neviem to tak rýchlo analyzovať. My v prvom rade potrebujeme prepnúť rýchlo na ďalší zápas. Na pôde Slavie nie je jednoduché zvíťaziť. Súťaž je stále otvorená, ešte zostáva dosť zápasov. Je pred nami výzva, aby sme takéto zápasy zvládali," myslí si kouč Viktorie.

Plzeň má na svojom konte aktuálne 60 bodov. Na Slaviu stráca už spomenutých osem bodov, pred tretím Libercom má pohodlný štrnásťbodový náskok.

Už v stredu nastúpi Plzeň doma proti Zlínu, na Slaviu vtedy čaká duel v Ostrave.

Súvisiace články