Slovensko získalo ďalšie dve medaily, Vadovičová získala zlato

Veronika Vadovičová (uprostred) získala zlatú medailu.
Veronika Vadovičová (uprostred) získala zlatú medailu. (Autor: TASR)
TASR|1. sep 2024 o 13:51 (aktualizované 1. sep 2024 o 15:21)

Striebro získal Radoslav Malenovský.

PARÍŽ. Slovenská reprezentantka v parastreľbe Veronika Vadovičová získala na PH 2024 v Paríži zlatú medailu vo vzduchovej puške SH1 na 10 m.

Vo finále miešanej súťaže v kategórii R3 triumfovala v novom paralympijskom rekorde 254,2 bodu.

Slovenskí strelci ovládli nedeľné finále, striebro vybojoval Vadovičovej krajan Radoslav Malenovský (253,6).

Vadovičová vybojovala svoje piate paralympijské zlato, Malenovský sa teší z prvej medaily na PH.

Slovensko ich zásluhou získalo v Paríži už štvrtý cenný kov, z toho tretie zlato.

V sobotu triumfovali v parastolnom tenise vo štvorhre Peter Lovaš a Ján Riapoš a paracyklista Jozef Metelka v stíhacích pretekoch na 4000 m.

Štyridsaťjedenročná Vadovičová potvrdila prvé miesto z kvalifikácie, v ktorej dominovala výkonom 637,8 bodu.

Vo finále viedla už po základnej časti (106,0), Malenovský postúpil do vyraďovačky z tretieho miesta.

Vo vyraďovacej fáze sa obaja slovenskí reprezentanti striedali na prvých priečkach a napokon sa dostali až do záverečného rozstrelu o zlato.

Vadovičová ako líderka zaznamenala v posledných dvoch výstreloch 10,8 a 10,5, kým Malenovský trafil "iba" dvakrát 10,4.

Bronz získal Španiel Juan Antonio Saavedra, ktorý pridal druhý cenný kov z PH po striebre z Londýna 2012.

"Dnes to vyšlo tak, ako to má byť, tak ako to máme natrénované. A tá forma z tréningu sa udržala aj do súťaže. Išla som s nadhľadom.

Ráno mi tréner povedal, aby som nezabudla, že toto mám odskúšané už miliónkrát a celý deň som si to prehrávala v hlave. Sústredila som sa na to, že som bola už mnohokrát vo finále a že ja určujem ten trend," povedala víťazka.

"Ani to neviem opísať, konečne je tu to zadosťučinenie. Práve toto bola tá disciplína, v ktorej som si veril a mal som šancu na medailu.

Teraz mi padol kameň zo srdca a dúfam, že to bude pokračovať ďalej," uviedol Malenovský.

Domov»Ďalšie športy»Paralympijské»Slovensko získalo ďalšie dve medaily, Vadovičová získala zlato