Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Veľkú Britániu tesne pred MS opustil hlavný tréner. Tím povedú asistenti

Hokejisti Veľkej Británie. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. máj 2021 o 08:47

Nebolo to ľahké, uviedol.

LONDÝN. Hokejovú reprezentáciu Veľkej Británie nepovedie na MS v hokeji Rige hlavný tréner Pete Russell. Štyri dni pred štartom šampionátu sa rozhodol opustiť tím a zostal na Ostrovoch so svojou rodinou.

Mužstvo povedú v Lotyšsku jeho kanadskí asistenti Adam Keefe a Corey Neilson.

Russell viedol v tejto sezóne na klubovej úrovni druholigový Freiburg, po nedávnom konci ročníka v Nemecku sa vrátil do Británie a z rodinných dôvodov zostal doma.

Tréner Pete Russell. (Autor: Twitter Team GB Ice Hockey)

"Moja rodina ma počas celej kariéry vytrvalo podporovala. No teraz som nebol pri manželke a dcére deväť mesiacov, čo je veľmi dlhý čas. Bolo by pre mňa ťažké ich po dvoch dňoch znovu opustiť," povedal Russell pre web Britskej hokejovej asociácie.

"Hovoril som o celej situácii s vedením národného tímu a podporili ma v mojom rozhodnutí. Nebolo to ľahké, britská reprezentácia znamená pre mňa veľmi veľa. Adam a Corey sú však špičkoví tréneri a určite to zvládnu."

Briti sú jedným zo súperov Slovákov v základnej A-skupine MS, vzájomný duel v Olympijskom športovom centre je na programe v nedeľu 23. mája. V skupine sa stretnú aj s Rusmi, Dánmi, Bielorusmi, Švédmi, Čechmi a Švajčiarmi.

Súvisiace články