Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Velez-Zuzulová si na posledný slalom prichystala prekvapenie

(Autor: SME - Gabriel Kuchta)
TASR|Publikované 9. mar 2018 o 12:29

Detaily však známe nie sú.

OFTERSCHWANG. Sobotňajšia rozlúčka Veroniky Velez-Zuzulovej s vrcholovým pretekaním je tak trošku pod rúškom záhadnosti.

Nie je prvá a iste ani posledná slalomárka, ktorá pôjde záverečnú jazdu vo Svetovom pohári uvoľnene, v inej kombinéze a ktorá si prípadne odskočí z oblúku pozdraviť nejakého trénera na svahu.

Detaily však známe nie sú, charizmatická priekopníčka úspechov slovenského alpského lyžovania chystala aj nejaké to prekvapenie.

V kancelárii pretekov SP v nemeckom Ofterschwangu TASR potvrdili, že o rozlúčkovej jazde vedia. Ostatné si vedúci tímu vraj môže doladiť na večernom mítingu s rozhodcami, resp. s riaditeľom pretekov SP, Atlem Skaardalom.

Veronika Velez-Zuzulová na fotografiách: fotogaléria

12.3.2018

Organizátori o rozlúčkovej jazde vedia

Veronikina rozlúčka teda všeobecne nie je žiadna tajnosť, veď sama zdôraznila, že ju do Ofterschwangu volali jej kolegyne pretekárky. No otec a tréner Timotej Zuzula TASR referoval, že žiadne dohody a aranžmány s organizátormi sa nekonali.

Tu sa Veronika rozlúči s ostatnými pretekárkami a my sa rozlúčime v Jasnej. Samozrejme, že to budem vnímať a prežívať, ale mám vlastné preteky a budem sa snažiť koncentrovať na ne.


Petra Vlhová

"Nechceme zase z toho robiť nejakú okázalosť. V predvečer sa rozlúčime s francúzskym tímom, s ktorým sme v uplynulých sezónach spolupracovali. Večer oznámim formálne prihlášku na slalom.

V sobotu sa Veronika postaví na štart podľa svojho čísla a čo bude robiť počas jazdy, to je jej vec. Ani neviem, čo všetko si nachystá, v každom prípade to má byť ale aspoň trochu prekvapenie."

Velez-Zuzulová bola napriek absencii po zranení kolena dlho vedená v slalomovom renkingu v prvej sedmičke. Lenže tak, ako u popredných pretekárok štartový koeficient pri neúčasti dlho "drží", tak rýchlo aj na konci sezóny padá.

Jedna z troch najlepších slalomárok celého medziolympijského cyklu je v poradí štartovej listiny SP už len na 21. pozícii, pri zranení Švajčiarky Meillardovej pôjde s 20-kou, ak niektorá zo zvyčajných "neslalomárok" nevyužije možnosť štartu po prvej pätnástke na základe celkového renkingu v SP.

Vlhová: My sa rozlúčime v Jasnej

Tak či onak pôjde 33-ročná Slovenka svoju rozlúčku vo fáze súťaže, v ktorej nie je vybičovaná atmosféra športovej drámy, aj keď sa bojuje o miestenky do 2. kola.

V ňom sa už Veronika pochopiteľne nepredstaví. "Tu sa Veronika rozlúči s ostatnými pretekárkami a my sa rozlúčime v Jasnej. Samozrejme, že to budem vnímať a prežívať, ale mám vlastné preteky a budem sa snažiť koncentrovať na ne," konštatovala v piatok po obrovskom slalome Petra Vlhová.

Pripomenula slávnostnejší a širší rámec celokariérnej rozlúčky (7. apríla) svojej kolegyne, ktorá jej bola vzorom a ktorú už v mnohých ohľadoch dostihla.

Celkovo sa však Veronika Velez-Zuzulová lúčí so štatútom najúspešnejšej slovenskej zjazdárky a vôbec najúspešnejšej reprezentantky akéhokoľvek lyžiarskeho odvetvia.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.