Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Valábik túži po návrate do NHL

SITA|Publikované 8. nov 2011 o 13:58

Slovenský hokejový obranca Boris Valábik po preradení z prvého tímu Pittsburghu na farmu do Wilkes-Barre Scranton Penguins chce čo najskôr zabojovať o návrat do NHL.

WILKES-BARRE.

Vedenie Penguins pritom počas minulého týždňa povolalo do defenzívy dvoch bekov, jedno z miest pritom mohlo patriť slovenskému obrancovi.

"Klamal by som, keby som povedal, že som nad tým nerozmýšľal," uviedol v rozhovore pre timesleader.com Valábik, ktorého v úvode sezóny trápilo koleno. Po doliečení však prišlo sklamanie v podobe preradenia na farmu, kde v súčasnosti trénuje.

"Hnevá ma to, ale musím sa sústrediť, aby som sa dal stopercentne do poriadku," poznamenal Valábik. Mohutný slovenský obranca je však s prístupom trénerov vo farmárskom tíme spokojný.

"Cítim sa, ako keby som sa vrátil do juniorského tímu. Aj tam bol môj tréner tvrdý, ale ústretový a férový. Požadujú odo mňa stopercentné nasadenie, vedia to však patrične oceniť," pokračoval odchovanec nitrianskeho hokeja Boris Valábik a dodal: "Verím, že dostanem šancu na návrat do NHL. Som však s novým tímom a viem, že sa tu mám čo naučiť."

Súvisiace články