Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Vybral si ho sám Rosický, novým trénerom Sparty Praha sa stal Václav Jílek

Futbalisti Sparta Praha. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. máj 2019 o 13:54

Ako hlavný kouč doteraz pôsobil v Olomouci.

PRAHA. Václav Jílek sa stal novým trénerom českého futbalového klubu AC Sparta Praha.

Na poste hlavného kouča tímu vystrieda dočasného lodivoda Michala Horňáka, s klubom podpísal zmluvu na tri roky. Jeho asistentom bude Jiří Saňák.

"Určil som si jasné kritériá, trénera som si vybral podľa jeho práce či štýlu, ktorý je schopný vštiepiť svojmu mužstvu. Išlo mi o to, aby sme mali rovnaký pohľad na prezentáciu Sparty.

Verím, že je pre nás správna voľba a v Prahe dlho vydrží," povedal k angažovaniu Jílka športový riaditeľ sparťanov a bývalý vynikajúci futbalista Tomáš Rosický. Citoval ho server iDnes.cz.

Jílek sa vracia do známeho prostredia. V klube z Letnej pôsobil v pozícii asistenta v rokoch 2011-2015. V sezóne 2013/2014 získal s klubom double, teda celkový triumf v najvyššej českej súťaži aj v pohári. Ako hlavný kouč pôsobil v Sigme Olomouc, vlani doviedol prvoligového nováčika k 4. miestu.

"Spartu vnímam ako veľkú príležitosť a výzvu, a to nielen pre mňa, ale aj celý realizačný tím a hráčov," povedal ku svojmu staronovému pôsobisku Jílek podľa iDnes.cz.

Sparta Praha v kádri aj so slovenským reprezentantom Lukášom Štetinom v nedávno skončenej sezóne tamojšej Fortuna ligy finišovala na 3. mieste so 66 bodmi a priepastným 17-bodovým mankom na víťaznú Slaviu.

Súvisiace články