V Taliansku na úvod gól Hamšíka, mladík Ivan bol vylúčený

Fiorentinu poslal do vedenia z penalty Josip Iličič.
Fiorentinu poslal do vedenia z penalty Josip Iličič. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. aug 2015 o 23:27

V úvodnom kole nového ročníka Serie A majstrovský Juventus prekvapujúco prehral pred zrakmi domácich fanúšikov.

RÍM. Obhajca titulu v najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serie A Juventus Turín neuspel v nedeľňajšom domácom stretnutí s Udinese, keď prehral 0:1.

Víťazný gól hostí dal v 77. min francúzsky útočník Cyril Théréau.

SSC Neapol so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom prehral vonku so Sassuolom 1:2. Hostia sa ujali vedenia už v 3. min zásluhou slovenského reprezentanta, ale domácim sa podarilo vývoj zápasu zvrátiť.

V 32. min vyrovnal Antonio Floro a obrat zavŕšil v 84. min Nicola Sansone.

Prvý gól Mareka Hamšíka v novej sezóne

Futbalisti Sampdorie Janov v základnej zostave so Slovákom Davidom Ivanom doma zdolali v úvodnom kole Serie A nováčika z Carpi vysoko 5:2.

O osude stretnutia rozhodol prvý polčas, keď domáci za 37. minút strelili 5 gólov.

Slovenský mládežnícky reprezentant sa do zápasových štatistík zapísal v 82. min, keď pod druhej žltej karte musel predčasne opustiť ihrisko.

V ďalšom večernom dueli AC Miláno prehralo na ihrisku Fiorentiny 0:2.

Hostia hrali už od 36. min v oslabení - druhú žltú kartu videl obranca Rodrigo Ely. Domáci zužitkovali početnú výhodu už o dve minúty gólom Marcosa Alonsa. Na konečných 2:0 upravil v 56. min Josip Iličič z pokutového kopu.

Inter Miláno uspel vo svojom premiérovom zápase nového ročníka, keď doma vyhral nad Atalantou 1:0. Víťazný gól dala v 3. min nadstaveného času nová posila Milánčanov Stevan Jovetič.

Sampdoria Janov - Carpi 5:2 (5:1)

14. a 32. Eder (prvý z pok. kopu), 20. a 30. Muriel, 36. Fernando - 38. Lazzari, 88. Matos

ČK: D. IVAN (Sampdoria) po druhej ŽK

/David Ivan (Sampdoria) hral od začiatku zápasu a 82. min bol vylúčený/

Sassuolo - SSC Neapol 2:1 (1:1)

32. Floro, 84. Sansone - 3. HAMŠÍK

/Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas a v 3. min dal gól/

Domov»Futbal»Taliansko»V Taliansku na úvod gól Hamšíka, mladík Ivan bol vylúčený