Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

V Plzni odvolali trénera Dušana Uhrina ml.

SITA|Publikované 11. aug 2014 o 10:05

Uhrin prevzal tím po úspešnom Pavlovi Vrbovi. Nepodarilo sa mu postúpiť do skupiny Európskej ligy.

PLZEŇ. Vedenie českého futbalového vicemajstra FC Viktoria Plzeň v pondelok ráno odvolalo z funkcie trénera Dušana Uhrina mladšieho.

Vedenie klubu plánuje oznámiť meno Uhrinovho nástupcu v najbližších dňoch. Už skôr sa špekulovalo o trénerovi FK Senica Pavlovi Hapalovi, Lubošovi Kozlovi či Miroslavovi Koubkovi.

Za jeho definitívny koniec môže domáca prehra 1:4 s rumunským tímom Petrolul Ploješť vo štvrtkovej odvete 3. predkola Európskej ligy, ktorá znamená vyradenie z pohárovej súťaže.

"Tréner mal dôveru, dostatok času aj všetky podmienky na prípravu tímu na novú sezónu, v ktorej bol postup do základnej skupiny Európskej ligy jednoznačnou prioritou," uviedol na internetovej stránke klubu generálny manažér Adolf Šádek.

Na margo následného ligového víťazstva v Českých Budějoviciach 4:0 poznamenal: "Pri všetkej úcte k súperovi nebolo v tejto súvislosti bernou mincou. Viktoria vzhľadom na kvalitu kádra a všetky podmienky pre hráčov a trénerov sa musí upínať k najvyšším cieľom. Ambície jednoducho neboli naplnené."

Štyridsaťšesťročný Dušan Uhrin ml. (nar. 11. októbra 1967) prišiel na lavičku Plzne v polovici decembra 2013 z gruzínskeho Dinama Tbilisi.

Nahradil úspešného Pavla Vrbu, v súčasnosti koučovi českej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články