Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

V Norimbergu sa schyľuje k rozlúčke s Mintálom

TASR|9. mar 2011 o 20:56

Slovenský futbalista Marek Mintál sa po skončení stredajšieho tréningu 1. FC Norimberg stal "obeťou" lovcov autogramov a hlavne mladých fanúšikov nemeckého bundesligistu.

NORIMBERG. Zmluva miláčika tribún známeho pod prezývkou "Fantóm", ktorý sa už dva roky potýka s úlohou náhradníka, totiž pomaly vyprší a podľa súčasného stavu vecí sa blíži jeho koniec v 1. FC.

Vedenie mu síce ponúklo post trénera mládeže, no podľa slov 33-ročného hráča to prišlo priskoro. "Cítim sa dobre, som fit a chcem ešte dva roky hrať," cituje internetový portál kicker.de slová kráľa strelcov z roku 2005.

Už v zime koketoval s prestupom do americkej MLS a v januári odcestoval s rodinou na testy do Philadelphie s vidinou sľubu trojročnej zmluvy. Tu však zažil sklamanie. "Zo sľúbeného auta, domu, školy zrazu nebolo nič," opisuje zážitky spoza "veľkej mláky". Na USA nespomína príliš radostne: "Bol som tam po prvý raz a stačilo." Z podpisu vzišlo a stredopoliar sa vrátil do Nemecka.

Jeho výkonnostný vzostup na tréningoch tréner Dieter Hecking adekvátne oceňuje. "Od pohárového zápasu so Schalke pravidelne striedam a to ma veľmi teší," povedal niekdajší slovenský reprezentant. "Samozrejme, že chcem hrať. Tím však slávi úspechy a to sa počíta," dodal.

Naposledy v zápase proti St. Pauli (5:0), kedy sa na ihrisko dostal v 79. minúte, spálil obrovskú šancu a stále čaká na svoj prvý tohtosezónny gól: "Veľmi ma to hnevalo, našťastie som potom aspoň jeden gól pripravil. Ale gól chcem streliť za každú cenu. Sezóna bez gólu je zlá sezóna."

Mintál si je vedomý, že ho čaká rozlúčka plná emócií. "Som tu osem rokov. Mám rád tento klub," netají svoj srdcový vzťah k Norimbergu. Kam povedie jeho cesta po sezóne neprezradil, ale naznačil, že najvyššia bundesliga to pravdepodobne nebude.

Hráč si je veľmi dobre vedomý, že nižšia súťaž zároveň znamená nižší plat. "O to mi nejde. Peniaze nie sú najdôležitejšie," zdôraznil. Na otázku, či strávi rok-dva v druhej lige a potom prijme časovo neobmedzenú ponuku trénera mládeže v 1. FC zareagoval stručne: "Je to celkom možné."

Súvisiace články