V nitrianskom súboji vyhrali volejbalistky COP nad UKF 3:1

SITA|26. feb 2011 o 22:15

26. kolo slovenskej extraligy žien vo volejbale prinieslo víťazstvá Pezinka, Bratislavy, Žiliny i COP Nitra.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola slovenskej extraligy žien vo volejbale:

UKF Nitra - COP Nitra 1:3 (-12, 23, -16, -18)

93 min, rozhodovali: Matis a Szász, 150 divákov

V rámci 26. kola volejbalovej extraligy žien bolo na programe nitrianske derby. Domácim tímom bol UKF, ktorý privítal COP. Domáce hráčky sa dokázali výraznejšie presadiť iba v druhom dejstve, ktoré vyhrali a vyrovnali na 1:1 na sety, v ďalšom priebehu ale dominovali hostky a napokon zaslúžene zvíťazili.

AC Uniza Žilina - MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (-20, 20, 25, 22)

100 min, rozhodovali: Banáš a Daruľa, 150 divákov

Žilinčanky podali výborný výkon a napriek dôležitosti zápasu sa s ním vyrovnali dobre. Výborne na smeči zahrala Vašková. V druhom sete sa zranila smečiarka Šugarová, ale domáce dotiahli zápas do víťazného konca.

VK Spišská Nová Ves - Spoje Paneurópa Bratislava 1:3 (16, -24, -18, -22)

100 min, rozhodovali: Sluk a Tiňo, 300 divákov

Po víťazstve domácich hráčok v prvom sete sa zdalo byť všetko jasné, ale za stavu 21:16 v druhom dejstve prišiel obrat. Bratislavčanky sa chytili a v podstate vydržali v nasadenom tempe až do konca zápasu a napokon zvíťazili v pomere 3:1.

VK Gat Solutions Senica - VTC Pezinok 1:3 (-20, 18, -23, -24)

110 min, rozhodovali: Dovičovič a Bajči, 100 divákov

Na slovenské pomery to bol veľmi dobrý volejbal. Pezinok zvíťazil aj vďaka tomu, že mal viac hráčov na striedačke. Zápas sa lámal v treťom sete, ktorý domáci nezvládli a napokon prehrali aj celý duel.

Domov»Halové športy»Volejbal»V nitrianskom súboji vyhrali volejbalistky COP nad UKF 3:1