Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V mužskej hádzanárskej extralige vyhrávali iba domáci

SITA|Publikované 18. dec 2009 o 20:02

Výsledky piatkových predohrávaných stretnutí 17. kola hádzanárskej extraligy mužov.

BRATISLAVA.

Výsledky

1. MHK Košice - MHC Edymax Bardejov 45:24 (21:12)

Najviac gólov: Ma. Urban 10/7, Guzy 8, Čorej 6/1 - D. Krok 7/3, P. Židišin 5, Jakub 4. Pok. hody: 5/3 - 4/3, vylúčení: 3 - 2, bez ČK, rozhodovali: Kozák a Mičuda (obaja SR), 300 divákov.

Východoslovenské derby malo dobrú úroveň, ale najmä vďaka domácim. Košičania boli po celý zápas lepším družstvom. Rozdiel v počte gólov narastal, v 47. min to bolo už o 20 ( 37:17). Víťazstvo domácich mohlo byť ešte výraznejšie.

MŠK Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 39:28 (22:15)

Najviac gólov: Firit 9/2, Ďuriš 7, M. Kozák 5/2 - Volentics 6/2, Mikuš 5, Štepanovský 5. Pok. hody: 5/4 - 4/3, vylúčení: 8 - 8, bez ČK: rozhodovali: Dvorský a Sivák, 500 divákov.

Prvých desať minút zápasu bolo vyrovnaných, o čom svedčí aj stav v 11. min - 6:6. Domáci hráči však v ďalšom priebehu zvyšovali svoj náskok, ktorý sa v 25. min vyšplhal na 20:12. Druhý polčas sa hostia snažili dotiahnuť, najbližšie sa im to podarilo na 29:23. Záver stretnutia bol v réžii domácich, za ktorých výborne chytal brankár Drápal.