Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

V Indii štartuje nová futbalová liga, láka Francúzmi i Čechmi

David Trezeguet. (Autor: archív TASR/AP)
SITA|Publikované 22. sep 2014 o 10:43

Indická Super League aj s menami ako Trezeguet, Anelka, Pires, Silvestre, Del Piero či Materazzi.

KALKATA. Pred októbrovým spustením novovzniknutej indickej futbalovej Super League sa každý z účastníkov snaží ohúriť zaujímavými menami v kádri a na trénerskom poste. Na súpiskách celkovo ôsmich klubov súťaže sa dajú nájsť viaceré hviezdy nedávnej minulosti, ktoré si chcú v závere bohatej kariéry vyskúšať exotickú ligu.

Sú medzi nimi aj rôzni majstri sveta či Európy - Francúzi David Trezeguet, Nicolas Anelka, Robert Pires a Mikaël Silvestre či Taliani Alessandro Del Piero a Marco Materazzi. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na Brazílčana Elana, Španielov Luisa Garcíu a Joana Capdevilu, Švéda Fredrika Ljungberga alebo Nemca Manuela Friedricha.

V pozícii hrajúcich trénerov navyše budú účinkovať Angličan David James a spomenutý Materazzi. Na lavičkách sa objavia aj iné prestížne mená ako Brazílčan Zico, Angličan Peter Reid a bývalý kormidelník novozélandskej reprezentácie Ricki Herbert.

V Indii bude pôsobiť silná česká enkláva. Medzi oktetom legionárov z ČR sa nachádza aj obranca Tomáš Josl známy z pôsobenia v Tatrane Prešov, ktorý bude hájiť farby NorthEast United FC, či brankár Marek Čech (Dillí Dynamos FC), ktorý v minulosti na Slovensku hrával za Žilinu a Trnavu.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.