V Hlohovci úspešná prešovská obhajoba, Tatran má Slovenský pohár

SITA|13. feb 2011 o 12:45

Hádzanári Tatrana Prešov obhájili vlaňajšie prvenstvo v Slovenskom pohári mužov. V nedeľňajšom finále 33. ročníka domácej pohárovej súťaže zdolali v hlohoveckej hale na Zábraní tamojší MŠK 30:23 (13:8) a potvrdili úlohu jednoznačného favorita

HLOHOVEC. .

Prešovčania vyhrali SP celkovo pätnástykrát a v ére samostatnosti ôsmy raz, z toho piatykrát za sebou. Zverenci trénera Rastislava Trtíka si ako víťazi SP 2010/2011 vybojovali právo účasti v ďalšej edícii Pohára víťazov pohárov.

Súhrn výsledkov stretnutí na záverečnom turnaji Slovenského pohára v hádzanej mužov 2010/2011 v Hlohovci (12. – 13. 2. 2011):

NEDEĽA

finále (hralo sa na 1 zápas):

Tatran Prešov - MŠK Hlohovec 30:23 (13:8) - Prešov sa stal víťazom SP mužov 2010/2011

Zostavy a góly:

Prešov: Krupa, Popčák - Marušák, Michal Urban 3, D. Krok, Krištopans 3, Babjak 5, Radčenko 3, Tumidalský 1, Mikéci 2, Menkovič 2, Pekár 1, Antl 7/1, Dudáš 3

Hlohovec: Olejár, Kašťák - Bočkay 1, Trandžík 3, Salvata 2, Štefanisko 1, Miženko 1, Kasagranda 3, Čermák, Vlčko, Peťko 3, Strapko 1, S. Mažár 4/1, F. Zaťko 4

Pok. hody: 1/1 - 2/1, vylúčení: 4 - 7, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 500 divákov

Prešovčania ani raz nepustili svojho súpera do vedenia. Naopak, oni strelili hneď v úvode finále prvé dva góly a prevzali taktovku do svojich rúk. Potom zvýšili vedenie na 7:3, ale Hlohovčania nechceli boj o svoju prvú pohárovú trofej zabaliť už na začiatku. Postupne ukrajovali z náskoku Tatrana a v 18. min znížili na 7:8. Vyrovnať sa im však nepodarilo. Hráči Prešova v záverečných desiatich minútach I. polčasu zlepšili obranu a chyby súpera v útoku využívali na zvyšovanie svojho náskoku. Na polčasovú prestávku odchádzali za priaznivého stavu 13:8.

Po zmene strán bolo finále už jednoznačnou záležitosťou Šarišanov, ktorí po štvrťhodine hry v druhom dejstve vyhrávali už 24:13. Hlohovčanom sa v týchto fázach vôbec nedarila hra v ofenzíve, kde robili veľa chýb a prešovským hráčom umožňovali prechádzať do rýchlych kontier. Hráči Tatrana sa potom akoby uspokojili s vysokým vedením. Sedem minút nedokázali prekonať Kašťáka, ktorý v bránke MŠK vystriedal skúseného Olejára. Hlohovec päťgólovu šnúrou znížil v 51. min na 18:24. Po oddychovom čase Prešova sa jeho náskok ešte zmenšil, keď Miženko upravil v 55. min na 21:25. Zverenci trénera Trtíka však v závere drámu nepripustili a napokon zvíťazili s prehľadom 30:23.

SOBOTA

semifinále (hralo sa na 1 zápas):

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 30:25 (16:10) - do finále postúpil Prešov

Najviac gólov: Antl 10, Krištopans 6, Tumidalský 4/2 - Firit 6, Ľ. Ďuriš 5/2, Martin Kozák 4

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 6 - 5, ČK: Korňan (Pov. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 150 divákov

Prešovčania hneď od úvodných minút potvrdzovali úlohu favorita. Rýchlo si vypracovali výrazný náskok, ktorý v I. polčase narástol na takmer 10 gólov. Až v závere úvodného dejstva Považania znížili rozdiel na 6 gólov (10:16). Po zmene strán pokračovali považskobystrickí hádzanári v ukrajovaní náskoku Tatrana a záver takmer dospel do dramatickej koncovky. Dve minúty pred koncom mohli Považania počas presilovky za stavu 25:28 znížiť na rozdiel dvoch gólov, ale Prešovčanov podržal brankár Krupa.

MŠK Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 35:30 (16:14) - do finále postúpil Hlohovec

Najviac gólov: F. Zaťko 9/1, S. Mažár 6/3, Bočkay 5 - Sivák 7, Kleis a T. Szücs po 6

Pok. hody: 7/5 - 3/3, vylúčenia: 6 - 5, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 400 divákov

Hlohovčania si v I. polčase vypracovali štvorgólový náskok, o ktorý prišli v 22. min po vyrovnávajúcom góle Kleisa na 10:10. O dve minúty neskôr sa Novozámčania dostali prvýkrát v zápase do vedenia, keď na 12:11 v ich prospech upravil Szapu. Tréner domácich Jurajov si vzápätí zobral oddychový čas a jeho zverenci, z ktorých vynikol autor 6 gólov F. Zaťko, v zostávajúcom čase pred prestávkou naklonili stav na svoju stranu (16:14). Hlohovcu vyšiel vstup do druhého dejstva, keď už v 38. min vyhrával 23:18. Hosťom nepomohol ani oddychový čas kouča Hatalčíka a ich gólové manko sa v nasledujúcej desaťminútovke takmer zdvojnásobilo (21:30). Novozámčania potom síce znížili na 26:31, ale domáci si už nenechali ujsť postup do finále proti Prešovčanom a nad svojím semifinálovým protivníkom zvíťazili 35:30.

• rok 2011: Tatran Prešov

Domov»Halové športy»Hádzaná»V Hlohovci úspešná prešovská obhajoba, Tatran má Slovenský pohár