V hádzanárskom pohári sa stretnú prešovské kluby

SITA|23. jan 2010 o 20:39

V nedeľňajšom finále Slovenského pohára hádzanárov so začiatkom o 18.00 h sa stretnú A a B-družstvo Tatrana a cenná trofej teda zostane bez ohľadu na výsledok v Prešove.

PREŠOV.

V sobotňajších dueloch na záverečnom turnaji SP v centre Šariša sa prekvapenie nekonalo. V prvom semifinále bolo v súboji dvoch účastníkov I. ligy úspešnejšie prešovské "béčko", ktoré vďaka prispeniu hráčov z kádra svojho prvého tímu zdolali HC THP Topvar Topoľčany presvedčivo 39:27 (18:12). Aj v druhom semifinále sa naplnili papierové predpoklady a konfrontácia extraligistov dopadla jednoznačne v prospech hráčov Tatrana "A", ktorí zvíťazili nad ŠKP Bratislava 37:20 (15:10). Suverén domácej hádzanárskej scény bude jednoznačným favoritom aj vo finále, v ktorom obhajuje vlaňajšie prvenstvo. Prešovčania získajú SP celkovo štrnástykrát a v ére samostatnosti po siedmy raz, z toho štvrtýkrát za sebou.

Súhrn výsledkov sobotňajších semifinálových stretnutí Slovenského pohára v hádzanej mužov 2009/2010 v Prešove (hralo sa na 1 zápas):

Tatran Prešov "A" - ŠKP Bratislava 37:20 (15:10) - do finále SP postúpil Prešov "A"

Najviac gólov: Antl 11/1, Huňady 7/4, Tumidalský a Dudáš po 4 - Kucharík 7, Štepanovský a Volentics po 5

Pok. hody: 6/5 - 1/0, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 821 divákov

Hráči ŠKP Bratislava dokázali v prvom polčase ešte ako-tak držať s favoritom krok. V 17. min svietil na ukazovateli stav 6:6, v 21. min však domáci Prešovčania štyrmi presnými zásahmi v rade získali vedenie, ktoré do polčasovej prestávky navýšili na 5 gólov (15:10). V druhej časti už mužstvo "áčka" Tatrana na palubovke excelovalo. V 47. min viedli Prešovčania rozdielom 11 gólov (27:16). Úradujúci slovenský majster napokon zvíťazil 37:20 a vybojoval si postup do finále.

HC THP Topvar Topoľčany - Tatran Prešov "B" 27:39 (12:18) - do finále SP postúpil Prešov "B"

Najviac gólov: Klačanský 9/1, Kovačech 8/2, Ševčík 6 - Mikéci a Kristopans po 9, Michal Urban 6

Pok. hody: 4/3 - 1/0, vylúčení: 6 - 5, ČK: Hodál (Topoľčany) za nešportové správanie, rozhodovali: Gedeon a Rapač, 536 divákov

Prešovská rezerva nastúpila k tomuto stretnutiu s plnou vážnosťou, v 10. min viedla o štyri góly a do polčasovej prestávky postupne zvyšovala svoj náskok (18:12). Po zmene strán bolo stretnutie už jednoznačne v réžii B-tímu Tatrana, ktorý si víťazstvom o 12 gólov zabezpečil účasť v nedeľňajšom finále.