Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

V európskych pohároch istá účasť kvarteta tímov zo Slovenska

SITA|Publikované 4. jún 2009 o 12:39

V európskych pohárových súťažiach v hádzanej 2009/2010 bude Slovensko reprezentovať s najväčšou pravdepodobnosťou kvarteto klubov.

BRATISLAVA.

Do uzávierky prihlášok (7. 6.) zostávajú ešte tri dni a teoreticky by k štvorici Tatran Prešov (muži), ŠKP Bratislava, Iuventa Michalovce, Slovan Duslo Šaľa (ženy) mohol ešte niekto pribudnúť. Do úvahy zrejme prichádza len HC Štart Nové Zámky, ktorého predstavitelia avizovali na Slovenský zväz hádzanej (SZH), že ešte zvažujú svoju prípadnú účasť na medzinárodnej scéne.

"V Lige majstrov by mali štartovať úradujúci šampióni Tatran Prešov a ŠKP Bratislava. Do Pohára víťazov pohárov sa prihlásili finalistky domácej pohárovej súťaže z Iuventy Michalovce a hráčky Slovana Duslo Šaľa si vyskúšajú účinkovanie vo Vyzývacom pohári. V piatok otázku štartu slovenských tímov definitívne uzavrieme," informoval agentúru SITA vo štvrtok predpoludním športový sekretár SZH Peter Brunovský.

Vlani sa v pohárovej Európe predstavilo päť klubov zo Slovenska. V porovnaní s uplynulým ročníkom chýbajú hádzanárky ŠKP HK Banská Bystrica. Čo sa týka zaradenia družstiev do jednotlivých súťaží, prišlo len k jedinej zmene, keď Šalianky budú namiesto kvalitnejšieho Pohára EHF hrať len vo Vyzývacom pohári, v ktorom v sezóne 2008/2009 účinkovali Banskobystričanky.

Súvisiace články