Bude USA favoritom na MS v Česku? Súper Slovákov skladá silný tím

Hokejisti USA na MS 2023 v hokeji.
Hokejisti USA na MS 2023 v hokeji. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. apr 2024 o 12:57

Američania budú tretí súper Slovákov na MS v Ostrave, vzájomný zápas odohrajú v pondelok 13. mája.

BRATISLAVA. Americkej hokejovej reprezentácii sa črtá veľmi silný tím zo zámorskej profiligy pre blížiace sa majstrovstvá sveta v Ostrave a Prahe (10.-26. 5.).

Súpera Slovákov v ostravskej B-skupine prídu na svetový šampionát posilniť útočníci Brady Tkachuk z Ottawy a Trevor Zegras z Anaheimu a rovnako obrancovia Alex Vlasic a Seth Jones z Chicaga.

Keďže generálnym manažérom Američanov je Bill Guerin z Minnesoty a tento tím už tiež prišiel o šancu na play-off, plánujú osloviť aj progresívnych mladíkov - útočníka Wild Matta Boldyho a obrancu Brocka Fabera.

"Očakáva sa, že Guerin osloví týchto dvoch, keďže razí zásadu, že kto si chce zahrať na Turnaji štyroch krajín a najbližších zimných olympijských hrách, mal by sa predtým predstaviť aj na majstrovstvách sveta," napísal Michael Russo, ktorý má na webe The Athletic na starosti pokrývanie diania v hokejovej Minnesote.

Webová stránka Blade of Steel pripomína, že ďalšími známymi hráčmi z NHL, ktorých Američania hodlajú osloviť v súvislosti s MS 2024, sú útočníci Johnny Gaudreau z Columbusu, Tage Thompson z Buffala a tiež spoluhráč Juraja Slafkovského v prvom útoku Montrealu Cole Caufield a tiež spoluhráč Šimona Nemca z obrany New Jersey Luke Hughes.

V tíme by nemal chýbať ani útočník San Jose Luke Kunin.

Američania budú tretí súper Slovákov na MS v Ostrave, vzájomný zápas odohrajú v pondelok 13. mája.

Ešte predtým sa oba tímy stretnú v prípravnej generálke pred začiatkom MS 7. mája v Bratislave.

Nachádzate sa tu:
Domov»MS v hokeji 2024»Bude USA favoritom na MS v Česku? Súper Slovákov skladá silný tím