Cibulková vypadla na US Open v 3. kole. Bojovala som ako lev, tvrdí

Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. sep 2016 o 06:39

Slovenka prehrala s Ukrajinkou Curenkovou 1:2 na sety.

NEW YORK. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do osemfinále dvojhry žien na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku. V piatkovom stretnutí 3. kola

podľahla dvanástka "pavúka" nenasadenej Ukrajinke Lesii Curenkovej za 151 minút 6:3, 3:6, 4:6.

Cibulková utrpela prvú prehru s Curenkovou, v roku 2013 ju na antuke na Roland Garros aj v Madride zdolala bez straty setu.

Jej najlepším výsledkom na záverečnom grandslamovom podujatí sezóny zostalo štvrťfinále z roku 2010, vlani sa rovnako prebojovala do 3. kola.

"Veľmi ma to mrzí, aj keď som nepodala perfektný výkon, boli v ňom dobré aj slabšie momenty. Cítila som, že som lepšia a agresívnejšia. Stálo ma to veľa síl, bojovala som ako lev, ale v piatok to nestačilo. Musím pridať kvalitu v rozhodujúcich loptičkách. Protivníčka ma svojou výbornou pripravenosťou neprekvapila, bola som na ňu nachystaná. V prvom sete som mala na všetko odpoveď, škoda začiatku druhého dejstva, v ktorom som pokazila pár loptičiek a ona sa dostala do duelu," povedala Cibulková v konferenčnom telefonáte pre slovenské médiá.

Cibulková
S účínkovaním na US Open 2016 sa rozlúčila už aj posledná slovenská reprezentantka Dominika Cibulková. Tá síce v prvom sete jasne dominovala, avšak potom na jej strane začali pribúdať zbytočné chyby, Lesja Curenková predvádzala stále lepší výkon a zápas napokon dotiahla do víťazného konca po výsledku 3:6,6:3,6:4. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť a prajem vám príjemný zvyšok piatkového večera!
Koniec zápasu
6:4
Ukrajinská tenistka dnes s výnimkou prvého setu predvádzala skutočne fantastický tenis a zaslúžene postupuje do osemfinále US Open 2016.
40-30
importantBohužiaľ, stáva sa to, čo sme nechceli. Po dve a pol hodinách hry získava Lesja Curenková mečbal!
30-30
Slovenská tenistka sa však vlastnou vinou pripravuje o gembal. Ďalšiu výmenu musí zvládnuť, inak bude čeliť mečbalu.
15-30
Cibulkovej sa opäť podarilo zabiť loptičku presne do rohu kurtu a Curenková už nemala silu dostať ju na druhú stranu kurtu.
15-15
Ukrajinka však vie aj útočiť, čo potvrdila v tejto výmene.
0-15
0-15
Dominika Cibulková za žiadnych okolností nesmie stratiť tento servis. Slovenka si to uvedomuje a opäť vytiahla fantastický víťazný forhend napriek ukážkovej obrane Curenkovej.
5:4
Na kurte číslo 5 dnes sledujeme fantastický tenis od oboch tenistiek! Dominika Cibulková opäť získava podanie svojej súperky a v nasledujúcom geme bude mať šancu vyrovnať na 5:5.
30-40
importantSkvelé! Curenková sa mohla dostať k mečbalu, Dominika Cibulková však prišla na sieť a nekompromisne loptičku zabila do kurtu!
30-30
30-30
Lesja Curenková poslala od základnej čiary doľava loptičku zo svojho bekhendu a Dominika Cibulková len zostala stáť ako prikovaná.
15-30
Svoju chybu však Curenková napravila nekompromisným víťazným forhendom.
0-30
No a Ukrajinka dvojchybou pomáha Dominike Cibulkovej k vedeniu 0:30.
0-15
Lesja Curenková podáva na víťazstvo, avšak prvý fiftín v geme ide na konto našej hráčky.
5:3
importantFantastický pohyb po kurte predvádza dnes Lesja Curenková a tento fiftín si jednoznačne zaslúžila. Dominika Cibulková jej ho však darovala ďalšou z obrovského množstva nevynútených chýb z forhendu.
A-40
importantA je to tu opäť. Pokazený forhend slovenskej tenistky a ďalší brejkbal pre jej súperku!
40-40
Dominika Cibulková predvádza v týchto chvíľach výkon ako na hojdačke. Veľké chyby strieda s fantastickými údermi.
A-40
No a do tretice Slovenka pri zhode kazí forhend od základnej čiary.
40-40
Tak v tejto výmene išla Dominika Cibulková až na úplnú hranu rizika, čo sa jej našťastie vyplatilo.
A-40
importantNeuveriteľné! Dominika Cibulková opäť svojim forhendom napálila loptičku len do siete a je tu ďalšia šanca na brejk pre Lesju Curenkovú!
40-40
Cibulková však v dnešnom zápase bojuje, aj keď sa jej vôbec nedarí. Teraz vyrovnáva na zhodu.
40-30
40-30
importantDominika Cibulková nezvládla možno jednu z kľúčových výmen celého zápasu a daruje Curenkovej dôležitý brejkbal!
30-30
Avšak Slovenka robí dvojchybu a stav gemu je tak vyrovnaný po 30.
15-30
Cibulková evidentne opäť ožila a cíti šancu na zvrat vo vývoji rozhodujúceho setu.
15-15
Lesju Curenkovú treba pochváliť za defenzívu, ktorú predvádza v dnešnom stretnutí. Teraz však mala Ukrajinka smolu, keď jej lptička opäť podliezla raketu.
15-0
Dominika Cibulková ale v posledných minútach strieda skvelé okamihy s lacnými chybami. Tentoraz opäť poslala loptu až za základnú čiaru.
4:3
importantTak teraz to zase Dominika Cibulková zahrala absolútne učebnicovo, keď doslova podstrelila svoju súperku, ktorá sa márne naťahovala za touto loptičkou! Dominika Cibulková opäť berie Curenkovej servis a pôjde podávať!
40-A
Prichádza však aj štvrtá možnosť pre slovenskú tenistku.
40-40
Obrovskú, neuveriteľnú hrubku teraz spravila Dominika Cibulková. Slovenka mala pred sebou odkrytý prakticky celý kurt, no loptičku poslala len tesne vedeľa postrannej čiary a nevyužíva ani tretí brejkbal!
30-40
Lesja Curenková zastavila výmenu, aby si vyžiadala pomoc jastrabieho oka, čo sa jej aj vyplatilo.
15-40
Prvý raz to ešte nevyšlo, keď loptičku z rakety Cibulkovej zastavila páska.
0-40
importantLesja Curenková absolútne nezvláda náročnosť okamihu a daruje Dominke Cibulkovej tri brejkbaly!
0-30
Ukrajinka robí chybu aj vo výmene a v tejto hre to vyzerá nádejne!
0-15
Lesja Curenková otvára ďalší gem dvojchybou.
4:2
Opäť to bolo síce jedno veľké trápenie, Dominika Cibulková to však napokon dotiahla do úspešného konca a znižuje na 4:2. Stále však v rozhodujúcom sete stráca jeden brejk.
40-A
40-A
Cibulková však robí, čo môže. Teraz si vybojovala ďalšiu výhodu.
40-40
V týchto chvíľach to s Dominikou Cibulkovou a jej šancami na víťazstvo nevyzerá vôbec dobre.
40-A
Slovenská ženská rebríčková jednotka si však teraz už po niekoľký raz v zápase poriadne vydýchla pri tesnom oute z rakety Lesje Curenkovej.
40-40
Slovenská tenistka teraz určite nie je v psychickej pohode. Lacnou chybou dostáva šiestu hru tretieho setu na zhodu a sama si ešte viac komplikuje situáciu.
30-40
Bohužiaľ sa tak nedeje a Cibulková musí bojovať ďalej.
15-40
Tento gem by už konečne mohol byť pre Dominiku Cibulkovú bez akýchkoľvek komplikácií.
15-30
Teraz si Cibulková pomohla dobre umiestneným servisom a následným agresívnym forhendom.
15-15
Nakopnúť by našu tenistku mohli aj občasné zaváhania Lesje Curenkovej.
15-0
Pre Dominiku Cibulkovú je v týchto chvíľach už každá loptička dôležitá. Avšak ak bude aj naďalej robiť takéto lacné chyby z forhendu, víťazstva sa dnes určite nedočká.
4:1
Lesja Curenková to zvláda a v rozhodujúcom sete si tak vybojovala už veľmi zaujímavý náskok 4:1!
40-0
Dominika Cibulková sa opäť nevyhla zbytočnému omylu a Curenková si môže bezpečne podržať tento servis.
30-0
No a Ukrajinka pridáva ďalší fiftín na svoje konto.
15-0
Lesja Curenková nabudená ziskom súperkinho servisu z predchdázajúcej hry pokračuje v dobrom výkone.
3:1
importantNeuveriteľné! Dominika Cibulková mala niekoľko príležitostí ukončiť túto hru a pohodlne si podržať svoj servis. Avšak sa jej to nepodarilo a ak chce v dnešnom stretnutí zvíťaziť, čaká ju mimoriadne náročná úloha.
A-40
importantNavyše, teraz si Lesja Curenková vybojovala brejkbal!
40-40
Ani túto výhodu však slovenská tenistka nevyužíva a zdá sa, že tento gem by mohol byť možno aj rozhodujúci v celom stretnutí.
40-A
Dominika Cibulková naďalej nepoľavuje zo svojej agresívnej hry. Tá sa jej opäť vyplatila, aj keď v jeden moment sa loptička obtrela o pásku.
40-40
Bohužiaľ, Cibulkovej forhend sa opäť nezmestil do kurtu a vraciame sa späť na zhodu.
40-A
No tak to sme si vydýchli a vydýchla si aj Dominika Cibulková. Tá to pri získavaní tejto výhody opäť nemala vôbec jednoduché.
40-40
No a po dvojchybe našej tenistky tu máme zhodu!
30-40
Škoda, veľká škoda. Cibulková opäť posielala na druhú stranu jeden presný úder za druhým, až napokon loptička z jej forhendu dopadla tesne za základnú čiaru.
15-40
Teraz to už také zložité nebolo a Dominika Cibulková získava dva gembaly na 2:2.
15-30
15-30
Až neuveriteľným spôsobom sa niekedy musí Dominika Cibulková nadrieť, aby donútila svoju skvelo sa brániacu súperku k chybe.
15-15
Teraz však pochybila aj Dominika Cibulková a stav gemu je tak nerozhodný.
0-15
Aj keď sa Lesja Curenková trochu čuduje, out z jej rakety potvrdil aj empajrový rozhodca.
2:1
Je to tak. A ak ma pamäť neklame, tak sme práve videli vôbec prvé eso celého stretnutia. A to už sú hráčky na kurte takmer dve hodiny.
40-15
Vyzerá to tak, že v tomto geme pri svojom servise Lesja Curenková žiadne komplikácie nepripustí.
30-15
Curenková ale príkladne bojuje, aj napriek občasným nevydareným úderom a opäť získava loptičku na svoju stranu.
15-15
Ukrajinka síce na sieti robila, čo mohla, avšak loptička z jej rakety v ťažkej pozícii skončila len na páske.
15-0
Prichádza však chyba slovenskej hráčky a Lesja Curenková sa po dlhom čase dočkala zisku loptičky.
1:1
Tak v tomto geme to bola Dominika Cibulková ako si ju pamätáme z úvodu zápasu. Čistou hrou vyrovnáva stav rozhodujúceho setu na 1:1.
0-40
Slovenka teraz ukážkovým bekehndom po čiare nedovolila Curenkovej vrátiť sa späť do výmeny.
0-30
Ďalší fiftín získava Cibulková vďaka nepresnosti svojej súperky na druhej strane kurtu.
0-15
Dominika Cibulková má v sebe evidentne množstvo energie, čo je badať aj na razancii jej úderov. V tomto prípade sa jej podarilo presne do rohu kurtu umiestniť loptičku zo svojho forhendu.
1:0
Lesja Curenková si nabehla na sieť, zasmečovala a v treťom sete ide do vedenia 1:0.
40-30
40-30
Slovenka teraz zariskovala na returne a pokúsila sa vybojovať brejkbal, bohužiaľ sa jej to však nepodarilo.
30-30
Tenistky sa často na získanie loptičky na svoju stranu poriadne nadrú. Nie inak tomu bolo aj teraz v prípade Dominiky Cibulkovej.
30-15
Teraz Slovenke nevyšiel return a fiftín tak získava Lesja Curenková.
15-15
Dominika Cibulková sa ale naďalej snaží hrať aktívne a s obrovským nasadením, čím občas donúti Ukrajinku k omylu.
15-0
Po druhom sete obe hráčky odišli na malý moment z priestorov kurtu. Pokračujeme však ďalej a Lesja Curenková vstupuje do rozhodujúcej časti zápasu ukážovým bekhendom.
6:3
importantV tomto geme sme sledovali tenis tej najvyššej svetovej kvality! Hráčky bojovali o každú jednu loptičku ako o život a napriek tomu, že vo väčšine výmen bola aktívnejšia Dominika Cibulková, Lesja Curenková premieňa tento setbal a druhý set získava na svoju stranu v pomere 6:3. O postupujúcej do osemfinále tak rozhodne tretí set!
40-30
importantTeraz sa Dominika Cibulková s tým volejom na sieti poriadne unáhlila a daruje tak svojej súperke brejkbal, ktorý je zároveň setbalom!
30-30
Tak to je obrovská škoda! Dominika Cibulková napálila jednoduchý forhend len do siete a stav gemu je tak vyrovnaný.
15-30
Ukrajinka spravila na sieti zbytočný krok navyše, čo Dominika Cibulková okamžite skúsene využila na víťazný úder.
15-15
Situácia sa opakovala, v tomto prípade však našťastie Curenková pri pokuse o víťazný forhend po čiare napálila loptičku len do siete.
15-0
15-0
importantMajstrovskú defenzívu teraz predviedla Lesja Curenková! Tá sa dokázala ubrániť niekoľkým ťažkým úderom Dominiky Cibulkovej a trpezlivo si počkala na jej chybu!
5:3
Lesja Curenková nezvládla náročnosť okamihu, opäť prichádza o svoj servis, Dominika Cibulková znižuje na 5:3 a pôjde podávať!
30-40
importantSkvelé! Dominika Cibulková si skúsene počkala, kým jej loptička spadne do ideálnej pozície, aby si následným víťazným forhendovým volejom vybojovala brejkbal!
30-30
No a po ďalšej chybe našej tenistky je stav gemu vyrovnaný po 30.
15-30
Tentoraz ale Cibulkovej nevyšiel risk na returne a k brejkbalom sa zatiaľ nedostáva.
0-30
0-30
Výborne! Dominika Cibulková už v druhom sete nemá čo stratiť. V tejto výmene bola od začiatku aktívnejšia, až napokon donútila svoju súperku k chybe.
0-15
Lesja Curenková začína tento túto hru nevynútenou chybou od základnej čiary.
5:2
Druhý brejkbal však Curenková už využíva a ak zvládne nasledujúci gem na podaní, budeme svedkami rozhodujúceho setu.
40-30
Teraz sme boli svedkami kuriózneho momentu, keď Lesji Curenkovej loptička akoby podliezla raketu.
40-15
importantCibulková ale má v druhom sete občas problém zmestiť loptičky pred základnú čiaru a teraz tak daruje Curenkovej ďalšie dva brejkbaly!
30-15
Našťastie sa však sama Lesja Curenková pripravuje o trojicu ďalších brejkbalov.
30-0
No a po ďalšom nezvládnutom údere už Cibulková stráca pri vlastnom servise dva fiftíny.
15-0
Tak to je obrovská škoda! Dominika Cibulková už mala Curenkovú na lopate, výmenu však neukončila víťazným úderom, ale ďalšou lacnou nevynútenou chybou!
4:2
Avšak po oute, ktorý potvrdila aj jastrabie oko už Slovenka znižuje na 2:4 a pôjde podávať!
30-40
Bohužiaľ, prvú šancu dostať sa späť do boja o prvý set Dominika Cibulková ešte nevyužíva.
15-40
importantV tomto sete je to pri oboch tenistkách na podaní jedno veľké trápenie! Ďalšie dva brejkbaly pre Dominiku Cibulkovú!
15-30
Cibulkovej sa darí dostať sa do vedenia v šiestom geme.
15-15
Teraz ale prišla chyba aj na strane ukrajinskej tenistky a stav gemu je vyrovnaný.
15-0
Curenková veľmi dobre umiestnila svoj servis a Dominika Cibulková ho poslala len niekam k divákom.
4:1
Bohužiaľ, brejk z predchádzajúcej hry je zabudnutý. Lesja Curenková berie už po tretí raz v druhom sete Dominike Cibulkovej servis a pevnými nohami kráča za vyrovnaním tohto stretnutia.
40-15
importantTak teraz to Dominika Cibulková absolútne nezvládla takticky, keď skúsila nábeh na sieť, ten jej však absolútne nevyšiel a jej súperka má ďalšie dva brejkbaly!
30-15
Tento zápas ponúka na ženský tenis až nezvyčajné množstvo dlhých výmen. Bohužiaľ, táto sa skončila ďalšou nevynútenou chybou Dominiky Cibulkovej.
15-15
Dominika Cibulková však teraz pokazila jednoduchý forhend na sieti. Snáď ju to nezastaví v opätovnom rozlete.
0-15
Ďalšiu dlhú výmenu ukončila Lesja Curenková nevynútenou chybou a aj tento fiftín tak ide na konto našej tenistky.
3:1
Skvelé! Dominika Cibulková berie Curenkovej servis čistou hrou a v druhom sete znižuje na 3:1!
0-40
importantVýborne! Dominika Cibulková bojuje a má tri šance zobrať si jedno zo svojich stratených podaní späť!
0-30
Teraz našej tenistke pomohla aj Lesja Curenková prepáleným úderom až za základnú čiaru.
0-15
Tak v tejto výmene to bola Dominika Cibulková z prvého setu. Padal jej tam jeden presný úder za durhým a všetko ukončila víťazným bekhendom.
3:0
Dominika Cibulková akoby mentálne úplne odišla z kurtu a robí chyby, aké sme v jej hre v prvom sete nevideli. Druhý raz prichádza o svoj servis a prehráva už 3:0.
A-40
A-40
Avšak po ďalšom zahlásenom oute z rakety Cibulkovej je tu druhý brejkbal v tomto geme pre Lesju Curenkovú!
40-40
Obrovské šťastie na strane Dominiky Cibulkovej! Lesja Curenková si totiž "zaspomínala" na prvý set a pokazila ľahkú loptičku na sieti.
40-30
importantKarta sa v porovnaní s prvým setom úplne obrátila a v týchto chvíľach jasne dominuje na kurte číslo päť Lesja Curenková, ktorá získava ďalší brejkbal!
30-30
Konečne Dominike Cibulkovej aj v druhom sete vyšiel úder do miesta, odkiaľ len ťažko mohla Curenková vytiahnuť víťazný úder.
30-15
Lesju Curenkovú vydarený úvod druhého setu nakopol k zlepšenému výkonu, čo potvrdila aj v tejto pomerne dlhej výmene.
15-15
Následne ale spravila naša tenistka ďalší zbytočný omyl od základnej čiary.
0-15
Cibulková sa snaží pomôcť si, ako sa len dá. Teraz jej vyšiel servis, ktorý bol základom pre zisk tohto fiftínu.
2:0
2:0
Ukrajinská hráčka využíva hneď prvú možnosť a v druhom sete vedie 2:0.
40-15
Teraz Curenkovej veľmi dobre vyšiel prvý servis a má dve šance potvrdiť získaný brejk.
30-15
A opäť to Cibulkovej nevyšlo, keď pridáva ďalšiu nevynútenú chybu.
15-15
Teraz je to však slovenská tenistka, kto robí na kurte viac chýb a daruje tak loptičky svojej súperke.
0-15
Dominika sa snaží dostať z mierneho útlmu aj týmto získaným fiftínom.
1:0
Neuveriteľná vec sa teraz podarila Lesji Curenkovej, keď získala podanie Dominiky Cibulkovej aj napriek tomu, že Slovenka v tomto geme viedla už 40:0. Cibulková si však za to môže sama, keď robila jednu chybu za druhou.
A-40
importantAsi sme tu Dominiku Cibulkovú až príliš prechválili! Lesja Curenková získava brejkbal!
40-40
Dominka Cibulková si tento gem komplikuje vlastnými chybami. Zo stav 40:0 je to zhoda.
30-40
Ukrajinská tenistka si pripisuje na svoje konto druhú loptičku v rade a tento gem stále nekončí.
15-40
15-40
Lesja Curenková však predviedla ukážkový return a znižuje stav tohto gemu.
0-40
Opäť výmena vyšla lepšie Dominike Cibulkovej, ktorá má šancu bez komplikácií otvoriť prvý set.
0-30
Slovenská tenistka posiela na druhú stranu jeden presný úder za druhým a jej súperka má veľké problémy vracať jej ich cez sieť.
0-15
Na úvod druhého setu opäť Cibulková ťaží z chyby Lesje Curenkovej.
3:6
3:6
To, čo nedokázala Cibulková pri vlastnom podaní, podarilo sa jej pri servise Lesje Curenkovej. Slovenka tretí raz v zápase brejkla svoju súperku a prvý set ovládla pomerom 6:3!
0-40
importantNo a po ďalšej dvojchybe Lesje Curenkovej sú tu hneď tri setbaly pre Dominiku Cibulkovú!
0-30
Dominika Cibulková zabojovala o túto loptičku a výmenu ukončila víťazným bekhendom!
0-15
Ukrajinke sa dnes ale na podaní absolútne nedarí, čo potvrdila aj touto dvojchybou.
3:5
Dominika Cibulková nezvládla tento gem na podaní a Lesja Curenková tak prvý raz získava jej servis!
40-30
Našťastie bola teraz úspešnejšia Dominika Cibulková, a tak tento gem pokračuje ďalej.
40-15
importantTak to je neuveriteľné! Prvé dva brejkbaly pre Lesju Curenkovú prichádzajú v ten najnevhodnejší moment!
30-15
Curenková získava druhú loptičku za sebou. Dominika bude musieť ešte poriadne zabojovať.
15-15
Po dvojchybe našej tenistky je však stav ôsmej hry prvého setu vyrovnaný.
0-15
Lesja Curenková neodhadla odskok Cibulkovej podania, a tak tento gem začal pre Slovenku ideálne.
2:5
Dominika Cibulková síce v tomto geme mala dve možnosti ukončiť prvý set, avšak nevyužila ich, a tak sa bude musieť teraz spoľahnúť na svoj servis.
A-40
Cibulková opäť robí chybu a výhodu získava podávajúca Curenková.
40-40
40-40
Tak to je škoda! Cibulková chcela výmenu ukončiť víťazným úderom, prehnala to však s jeho razanciou.
30-40
Prvý setbal ešte zostáva nevyužitý.
15-40
importantDva setbaly pre Dominiku Cibulkovú!
15-30
A Slovenka získava aj druhý fiftín v rade a už jej chýbajú len dve loptičky k zisku prvého setu!
15-15
Následne ale predviedla ukážkové obhodenie súperky!
15-0
Tento gem začína Dominika Cibulková returnom do siete.
1:5
Po ďalšej nevynútenej chybe Curenkovej vedie Dominika Cibulková v prvom sete už 5:1!
15-40
15-40
Budem sa len opakovať, ale Ukrajinka dnes kazí skutočne aj nemožné. Teraz odvážne nabehla na sieť, avšak loptička z jej rakety dopadla mimo kurtu.
15-30
Curenková pokračuje vo festivale nevydarených úderov, čím len pomáha favorizovanej Slovenke.
15-15
Omyl si však za súčasného stavu mohla dovoliť aj Cibulková.
0-15
Dominika Cibulková zatiaľ posiela na druhú stranu jeden presný úder za druhým, čím núti svoju súperku k chybám.
1:4
Tak sa to napokon ukrajinskej tenistke po jednej z mála chýb Dominiky Cibulkovej podarilo a znižuje stav prvého setu. Teraz však pôjde podávať naša reprezentantka.
A-40
No a následne sa Lesja Curenková dostáva k výhode na zisk svojho prvého gemu v stretnutí.
40-40
Túto šancu ale slovenská tenistka nevyužíva.
30-40
importantSkvelé! Lesja Curenková musela hrať ťažký bekhend priamo spod nôh, no nezvládla to a je tudalší brjekbal pre Dominiku Cibulkovú!
30-30
Cibulková si však hrá aj naďalej svoj takmer bezchybný tenis.
30-15
Páska teraz zahrala s podávajúcou Ukrajinkou, ktorá tak ide do vedenia v geme.
15-15
Dominika Cibulková zariskovala na returne druhého servisu, bohužiaľ nevyšlo to.
0-15
Lesja Curenková síce zatiaľ nemá problémy s pohybom po kurte, avšak málokedy sa jej podarí umiestniť svoj úder do kurtu.
0:0

Us open 2nd round..part 2.. ???????????????????????????????????????????????? #fighter #pushingyourlimits #POME

Fotka uverejnená používateľom Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

0:4
Dominike Cibulkovej však našťastie vyšiel druhý servis a potvrdzuje aj druhý zisk súperkinho podania.
30-40
Tak teraz Lesja Curenková predviedla, že aj ona vie hrať tenis a nepripravenú Dominiku Cibulkovú na sieti fantasticky prehodila!
15-40
Čistá hra pre slovenskú jednotku z toho však nebude, teraz treba Lesju Curenkovú pochváliť.
0-40
Cibulkvej teraz skvelo zafungoval servis a Curenková si opäť ani neškrtla.
0-30
No a po ďalšom omyle Curenkovej je tu aj ďalší fiftín pre Dominiku Cibulkovú.
0-15
Ukrajinská tenistka nevyzerá byť duchom prítomná v tomto zápase. Robí až príliš veľa lacných chýb pri pomerne jednoduchých úderoch.
0:3
Tak toto je rozprávkový vstup do zápasu! Dominika Cibulková berie Lesji Curenkovej servis aj druhý raz a v prvom sete vedie už 3:0!
30-40
importantDominika Cibulková predvádza zatiaľ takmer bezchybný tenis, čo sa o jej súperke nedá povedať. Slovenka má k dispozícii ďalší brejkbal!
30-30
Tá ale teraz spravila veľkú hrubku na sieti, keď loptičku pri ľahkom voleji poslala len mimo kurtu.
30-15
Cibulková svoj return kazí a do vedenia v geme ide Lesja Curenková.
15-15
Škoda. Dominika Cibulková to opäť skúšala tesne k postrannej čiare, no loptička dopadla tesne vedľa.
0-15

Us open 2nd round..part 1.. ???????????????????????? #fighter #pushingyourlimits #POME

0-15
Lesja Curenková sa zatiaľ absolútne nevie dostať do tempa. Teraz zaznamenala už tretiu dvojchybu v stretnutí.
0:2
Dominika Cibulková potvrdzuje brejk z predchádzajúcej hry a vedie 2:0.
30-40
Lesja Curenková zatiaľ robí pomerne veľa chýb od základnej čiary. Aj teraz výmenu ukončila úderom len do pásky.
30-30
Prichádza ale chyba slovenskej tenistky na sieti. Pri smeči jej pravdepodobne zasvietilo do očí slnko, ktoré je dnes v New Yorku poriadne ostré.
15-30
Teraz Slovenka zahrala loptičku opäť priamo na čiaru a prekvapená Lesja Curenková ju poslala len do siete.
15-15
Dominika Cibulková sa zatiaľ veľmi dobre pohybuje a nebojí sa útočiť. V tomto prípade jej to z forhendovej časti rakety vyšlo ideálne, keď poslala Curenkovú na druhú stranu kurtu.
15-0
Na podaní začína slovenská tenistak zbytočnou nevynútenou chybou, keď jej forhend pristál len tesne v oute.
0:1
importantVýborne! Dominika Cibulková bojuje už od začiatku. V tejto výmene si rozbehala svoju súperku, následne hru skrátila tesne za sieť a Lesja Curenková už loptičku dokázala v ťažkej situácii odvrátiť len za základnú čiaru! Slovenka tak vedie 1:0 a pôjde podávať.
40-A
Zatiaľ nám Curenková s Cibulkovou predvádzajú vo výmenách krásny tenis! Na našu radosť z ďalšieho tuhého boja o zisk fiftínu vyšla víťazne Dominika Cibulková!
40-40
Lesja Curenková si však v ťažkej chvíli pomohla dobrým servisom. Máme tu zhodu.
30-40
importantTak si to predstavte! Ukrajinka robí druhú dvojchybu v rade a Dominika Cibulková tak má šancu hneď v prvom geme získať podanie svojej súperky!
30-30
Tá získava aj druhý fiftín v rade, keď Lesja Curenková zaznamenáva prvú dvojchybu zápasu.
30-15
Opäť sme videli dlhú výmenu. Tentoraz ju pre seba vďaka víťaznému forhendu po nábehu na sieť ukoristila Dominika Cibulková.
30-0
Ukrajinka získava aj ďalšiu loptičku. Dominika Cibulková jej k tomu dopomohla nevynútenou chybou.
15-0
Hneď prvá výmena zápasu bola veľmi pohľadná. Šancu získať ju na svoju stranu mala každá z tenistiek, napokon sa to podarilo Lesji Curenkovej vďaka peknému víťaznému forhendu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Hráčky už absolvujú na kurte predzápasovú rozcvičku. Žreb vyhrala Lesja Curenková a vybrala si servis. O pár minút začíname.
Vážení fanúšikovia!

Poslednou zástupkyňou slovenského tenisu vo dvojhre záverečného grandslamového turnaja roka US Open je Dominika Cibulková. Tú dnes v treťom kole čaká ukrajinská súperka Lesja Curenková. Ich tretí vzájomný súboj je naplánovaný ako druhý v poradí na kurte číslo 5 a mal by sa začať okolo 18:30.

LESJA CURENKOVÁ

Lesja Curenková bola pred začiatkom US Open na 99. mieste rebríčka WTA. Medzi ukrajinskými tenistkami jej patrí štvrtá priečka. Táto 27-ročná rodáčka z Vladimirca sa v areáli Flushing Meadows predstavuje nepretržite od roku 2010. Postupom do tretieho kola si vylepšila svoje doterajšie maximum z vlaňajška, keď si zahrala v New Yorku dva zápasy. Vtedy skončila na rakete Američanky Varvary Lepchenkovej po dvojsetovej porážke. V aktuálnej sezóne sa zverenke Dmytra Bričeka doposiaľ nedarilo podľa predstáv. Jej zápasová bilancia je totiž úplne vyyrovnaná 17-17. US Open je totiž ešte len tretím podujatím v roku 2016, na ktorom sa prebojovala do tretieho kola. Doteraz sa jej to podarilo len v Indian Wells a Norimbergu. Nedarilo sa jej ani na grandslamoch. Tak v Melbourne, ako aj v Paríži a Wimbledone totiž skončila už v prvom kole. V New Yorku najskôr až prekvapujúco suverénne prešla cez Rumunku Irinu-Cameliu Beguovú, no a v tom druhom rovnako nestratila ani set proti Číňanke Yafan Wangovej.

DOMINIKA CIBULKOVÁ

Dominika Cibulková prichádzala na záverečný grandslam sezóny v pozícii 13. najlepšej hráčky sveta. Tohtoročná účasť na US Open je pre ňu deviatou v kariére, no s výnimkou roka 2010 sa jej tu nikdy príliš nedarilo. Vtedy to dotiahla až do štvrťfinále, kde ju po veľkom boji zastavila Kanaďanka Eugenie Bouchardová. Rodáčka z Bratislavy predvádzala veľmi dobré výkony najmä v úvodnej polovici tenisového roka 2016. Aj vďaka tomu je jej zápasová bilancia vysoko pozitívna, keď k 41 víťazstvám pridala len 15 prehier. Zverenka Mateja Liptáka ovládla turnaje v poľských Katoviciach a Eastborune, zahrala si finále v Acapulcu a Madride, ale aj semifinále v Hobarte a Stanforde. Darilo sa jej aj na posvätnej tráve Wimbledonu. Tu bolo pre ňu konečnou štvrťfinále a prehra s Jelenou Vesninovou. Do tretieho kola US Open sa dostala vďaka triumfom nad poľskou tenistkou Magdou Linetteovou a Ruskou Jevgenijou Rodinovou. Najmä s Rodinovou to bol dlho tvrdý boj. V druhom sete však Cibulková našla svoj herný rytmus a napokon dokráčala k trojsetovému triumfu.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

Vzájomná bilancia týchto dvoch hráčok hovorí jasne v prospech Dominiky Cibulkovej. Zaujímavosťou je, že oba doterajšie vzájomné zápasy sa odohrali v priebehu mája 2013 a Lesja Curenková v nich nezískala ani jeden set. Najskôr v druhom kole turnaja v Madride Cibulková zvíťazila 6:3,6:2. No a o pár dní neskôr v prvom kole French Open zdolala Ukrajinku 6:1,6:4.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.