Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Úloha: minimalizovať hluché minúty

Sportnet|28. jan 2006 o 00:00

Ešteže mali hádzanári Slovenska po úvodnom zápase v skupine na ME vo Švajčiarsku voľný deň. Získali viac času na strávenie štvrtkového štrnásťgólového debakla s ...

Ešteže mali hádzanári Slovenska po úvodnom zápase v skupine na ME vo Švajčiarsku voľný deň. Získali viac času na strávenie štvrtkového štrnásťgólového debakla s Francúzskom (21:35), ktorým odštartovali účinkovanie v Bazileji.

Ani Francúzi nečakali taký ľahký rozbeh do turnaja. "Slovákov sme úspešne šikanovali," napísal denník L'Equipe. Tréner "Les Bleus" Claude Onesta mohol už po prvom polčase dať šancu hráčom z lavičky. "Brali sme to ako povinné víťazstvo, ktoré sme až na prvú pätnásťminútovku pohodlne dosiahli," povedal.

Slováci sa hotujú na siedmy vzájomný zápas s Nemeckom. Hoci rovnako ako Francúzov svojho súpera ešte nikdy nezdolali, predsa len majú s dnešným súperom priaznivejšiu bilanciu. V poslednom dueli v Šali s ním remizovali 21:21 a až na desaťgólovú bratislavskú prehru z novembra 1997 hrali s Nemcami vyrovnané partie s tesným výsledkom. "Ak chceme uhrať lepší výsledok než s Francúzmi, musíme viac behať i bojovať," tvrdí čerstvý víťaz ankety o najlepšieho hádzanára minulého roka Rado Antl. Krídelník Grasshopersu Zürich po prvom dueli najprv ani nechcel hovoriť. Taký bol nahnevaný na priebeh zápasu i výšku skóre s Francúzskom. "Ak takto budeme hrať ďalej, spravíme si hanbu," doplnil ho krídelník Tomáš Stráňovský.

Tréner Peter Hatalčík bral vysokú prehru ako nováčikovskú daň a dúfa, že dnes proti Nemcom to bude iné. "Ľahšie určite nie, len ťažšie, ale už by sme nemuseli byť takí nervózni ako proti Francúzom. A Pascala Hensa možno budeme brániť osobne," rozmýšľal. Mohutná spojka Hamburgu (203 cm, 98 kg) s extravagantným účesom mu po dueli Nemcov so Španielmi (31:31) utkvela v hlave najviac. Z 11 striel dal 9 gólov. "A na ďalšie prihral. Pre mňa to bol kľúčový hráč súpera. Musíme sa najmä vyvarovať hluchých fáz, ktoré nás stáli v prvom zápase lepší výsledok," tvrdil Hatalčík.

Daniel Valo vie z našich najlepšie, čo Slovákov dnes popoludní v St. Jakobshalle čaká. Veď v Nemecku hráva najvyššiu súťaž - v drese nováčika z Melsungenu. "Tvrdá a nekompromisná obrana. To je ich najväčšia zbraň. A za ňou stojí výborný brankár Fritz. Jeden z tých, ktorí Nemcom pomohli pred dvoma rokmi k európskemu titulu v Slovinsku," hovorí 26-ročná spojka.

Rastislav Tabačko, spojka druholigovej španielskej Antequery, sa teší aj na nedeľňajší duel so Španielskom. "Každý z hráčov je európskou elitou. Bude to neuveriteľný zážitok. Prehru so Slovenskom si vôbec nepripúšťajú." Hatalčíkov výber by mohol motivovať pohľad do štatistík. Bilancia vzájomných duelov so Španielskom je 1:1, no senzačná trnavská výhra z kvalifikácie MS je už takmer deväť rokov stará. Za ten čas sa výber Juana Carlosa Pastora vyšplhal až na svetový trón.

Zostávajúci program B-skupiny

Dnes o 14.00 h: SLOVENSKO - Nemecko (STV2, pp), o 16.15 h: Španielsko - Francúzsko. Zajtra o 15.15 h: Nemecko - Francúzsko, o 17.30 h: SLOVENSKO - Španielsko (STV2, pp).

Súvisiace články