Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Ukrajincom hrozí, že proti Francúzom bude chytať 45-ročný brankár

Brankár Olexandr Šovkovskij v roku 2015. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. okt 2020 o 15:55

Tréner Ševčenko ho musel nominovať na zápas.

BRATISLAVA. Pandémia koronavírusu a jej dopady na svetový šport prinášajú množstvo bizarných situácií a jedna z nich sa udiala v ukrajinskej futbalovej reprezentácii.

Kariéru ukončil v roku 2016

Hlavný tréner Andrij Ševčenko nominoval na stredajší prípravný zápas proti Francúzom v Paríži (21.10 h) aj jedného zo svojich kolegov z realizačného tímu Olexandra Šovkovského. Nemal totiž veľmi na výber.

Bývalý dlhoročný reprezentant a hráč Dynama Kyjev Šovkovskij má už 45 rokov a profesionálnu kariéru ukončil v roku 2016. Ukrajinu reprezentoval v rokoch 1994 - 2012 a celkovo odchytal 92 zápasov.

Niekdajší elitný kanonier Ševčenko ho však nechal dopísať na súpisku, lebo pre pozitívne testy na koronavírus nemôžu byť v súboji s úradujúcimi majstrami sveta k dispozícii brankári Andrij Lunin a Jurij Pankiv.

Bude minimálne na lavičke

Rovnako proti Francúzom nie sú s tímom ani brankár Šachtara Doneck Andrij Pjatov a stredopoliar Taras Stepanenko, ktorí už skôr mali pozitívne výsledky testov a skončili v domácej izolácii ešte pred odletom do Francúzska.

"Jediným brankárom, ktorý okrem veterána Šovkovského zostal k dispozícii, je 26-ročný Georgij Buščan, ktorý ešte nemá skúsenosť s národným tímom. Ak prejde úspešne testom na COVID-19, mal by chytať a Šovkovskij bude jeho náhradníkom.

Predpisy UEFA umožňujú zaradenie hráčov bez profesionálnych zmlúv do oficiálnej zostavy v prípravných zápasoch, pokiaľ vlastnia pas krajiny, ktorú idú reprezentovať," napísal portál 112.international.

Súvisiace články