Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

UEFA zaplatí chorvátskemu rozhodcovi 130-tisíc eur za krivé obvinenie

Ilustračné foto. (Autor: ILUSTRAČNÉ TASR / AP)
SITA|Publikované 27. máj 2014 o 16:02

Je najdôležitejšie, že UEFA bola uznaná vinná za to, čo spôsobila mne a mojej rodine, hovorí Bruno Marič.

ZÁHREB. Európska futbalová únia (UEFA) musí zaplatiť chorvátskemu rozhodcovi Brunovi Maričovi odškodné 134 900 dolárov (750 000 chorvátskych kún).

Riadiaci orgán európskeho futbalu pred piatimi rokmi neprávom obvinil Mariča z ovplyvnenia výsledku finálového stretnutia Chorvátskeho pohára. Informáciu priniesla v utorok chorvátska štátna tlačová agentúra Hina.

"Pre mňa je najdôležitejšie, že UEFA bola uznaná vinná za to, čo spôsobila mne a mojej rodine," uviedol arbiter. Súd v chorvátskom mestečku Daruvar skonštatoval, že Marič v hektickom dueli medzi Dinanom Záhreb a Hajdukom Split postupoval správne.

V spomenutom stretnutí, ktoré vyhrali Záhrebčania 3:0, rozhodca vylúčil dvoch hráčov Splitu a nariadil pokutový kop v prospech Dinama. "Mnoho ľudí sa mi smialo, keď som tvrdil, že ma stále zaujíma len ospravedlnenie od UEFA a nie peniaze," povedal Bruno Marič.

Súdny proces sa začal v marci minulého roka a hoci ho Marič napokon vyhral, jeho právnik Vladimir Gredelj žiadal ešte vyšší trest pre Európsku futbalovú úniu.

"UEFA si nezaslúži, aby jej bol odpustený čo i len cent za svoje arogantné a ponižujúce správanie voči môjmu klientovi. Myslím si, že súd nezohľadnil všetko, čo spôsobila UEFA Maričovi," poznamenal Gredelj s tým, že pôvodne požadovali odškodné vo výške 1,37 milióna dolárov.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.