Sobota, 8. mája, 2021Dnes je Deň víťazstva nad fašizmom, Meniny má Ingrida

Udinese povzbudzoval jediný fanúšik, stal sa hviezdou

Arrigo Brovedani bol v sektore hostí so 4134 miestami sám. (Autor: TWITTER)
TASR|12. dec 2012 o 10:54

Oddanosť fanúšika ocenil aj klub z Udine. Na ďalší domáci zápas ho pozval do čestnej lóže.

MILÁNO. Fanúšik talianskeho futbalového klubu Udinese Calcio sa stal mediálnou hviezdou na Apeninskom polostrove, keď ako jediný priaznivec hostí videl v pondelok naživo na štadióne ligový triumf svojich miláčikov na pôde Sampdorie Janov 2:0.

Arrigo Brovedani priznal, že v sektore hostí so 4134 miestami na sedenie nečakal počas chladného decembrového večera príliš veľa nadšencov svojho obľúbeného klubu. To, že je jediný, ho však šokovalo.

Osamotený Brovedani napriek tomu neváhal z plných pľúc opakovane skandovať "Udinese do toho!", na čo počas predzápasovej rozcvičky reagoval kapitán hosťujúceho tímu Antonio Di Natale a s úsmevom ho pozýval na plochu, aby sa zahrial v blízkosti svojich idolov.

Janovskí usporiadatelia fanúšikovi Udinese počas duelu priniesli kávu a od domácich funkcionárov dostal podľa agentúry AP ako dar aj dres Sampdorie.

Priaznivci domáceho klubu ho napriek prehre po zápase pozvali na spoločný drink.

Brovedaniho podporu ocenil aj klub z Udine, ktorý venoval cenné víťazstvo v Janove práve jemu a pozval ho do čestnej lóže na nasledujúci sobotňajší ligový duel proti Palermu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články