Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Turnaj WTA Tour v Štrasburgu bez Hantuchovej

SITA|Publikované 20. máj 2007 o 21:19

ŠTRASBURG 20. mája (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa odhlásila z budúcotýždňového turnaja WTA Tour Internationaux de Strasbourg (Tier III, dotácia 175 000 USD, antuka vonku) vo francúzskom ...

ŠTRASBURG 20. mája (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa odhlásila z budúcotýždňového turnaja WTA Tour Internationaux de Strasbourg (Tier III, dotácia 175 000 USD, antuka vonku) vo francúzskom Štrasburgu. Hantuchová, ktorá mala byť treťou nasadenou hráčkou a v zápase 1. kola dvojhry nastúpiť proti domácej hráčke Emilie Loitovej, odriekla účasť pre svalové zranenie nohy. V "pavúku" hlavnej súťaže ju nahradí Číňanka Tian-tian Sun.

Najvyššie nasadenou tenistkou na turnaji v Štrasburgu je domáca Amélie Mauresmová, dvojkou "pavúka" Srbka Jelena Jankovičová. Na víťazku čaká 140 renkingových bodov a prémia 27 000 USD. Pre pretrvávajúce zdravotné problémy sa v sobotu odhlásila obhajkyňa trofeje Češka Nicole Vaidišová. Ide o jednu z dvoch posledných možností prípravy na parížske podujatie Roland Garros. Turnaj so štatútom Tier III sa súbežne koná v tureckom Istanbule.


Súvisiace články