Turnaj ovládol už pred štyrmi rokmi. Lacko opäť vyhral v Izmire

(Autor: Twitter)
SITA|27. sep 2015 o 15:37

Doteraz získal na turnajoch ATP Challenger Tour osem titulov. Svoju deviatu trofej Lukáš Lacko vybojoval v tureckom Izmire. Vo finále zdolal Rumuna Mariusa Copila.

IZMIR - finále:

(dotácia 64 000 eur, tvrdý povrch)

Lukáš Lacko (SR-4) - Marius Copil (Rum.) 6:3, 7:6 (5)

/za 84 minút/

Prečítajte si tiež:

IZMIR. Lukáš Lacko sa stal víťazom tenisového turnaja série ATP Challenger Tour v tureckom Izmire. Vo finále si ako štvrtý nasadený poradil s nenasadeným Rumunom Mariusom Copilom za 84 minút 6:3, 7:6 (5).

Slovák zvládol koncovku tajbrejku druhého setu, keď mu pri druhom mečbale pomohol súper - zahral forhendom do siete. Vo vyrovnanom zápase odvrátil všetky štyri brejkbaly súpera. A sám prerazil jeho podanie jedenkrát.

Na ceste do finále si Lacko hladko poradil aj s domácim Barkinom Yalcinkalem.

Dvadsaťsedemročný piešťanský rodák (112. v renkingu) po sérii nevydarených turnajov v Turecku zabral naplno. A rozšíril zbierku svojich titulov z challengerovej úrovne podujatí ATP na deväť.

V Izmire oprášil spomienky na rok 2011. Vtedy na podujatí Folkart Izmir Cup tiež celkovo triumfoval.