Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Turnaj ázijskej olympijskej kvalifikácie sa bude opakovať

SITA|Publikované 18. dec 2007 o 14:02

PARÍŽ 18. decembra (SITA) - Rada Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) na svojom pondelkovom zasadnutí rozhodla o opakovaní turnajov mužov i žien ázijskej olympijskej kvalifikácie, na ktorých prišlo ...

PARÍŽ 18. decembra (SITA) - Rada Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) na svojom pondelkovom zasadnutí rozhodla o opakovaní turnajov mužov i žien ázijskej olympijskej kvalifikácie, na ktorých prišlo v japonskej Tojote a kazašskom Almaty k výraznému ovplyvňovaniu zápasov zo strany rozhodcov. Oba turnaje sa musia znovu odohrať do konca januára 2008, pričom všetky záležitosti s nimi súvisiace bude mať pod kontrolou IHF. "Z hľadiska športu sme dospeli k pozitívnemu záveru," vyhlásil prezident IHF Hassan Mustafa na margo zažehnania krízy vo svetovom hádzanárskom hnutí.

V rozhodujúcom dueli ázijskej olympijskej kvalifikácie hádzanárov v Tojote Kuvajt - Kórejská republika (28:20) sa jordánski arbitri Jaafar Ashobali - Nasr Hirzallah dopustili viacerých chybných verdiktov, ktorými výrazne ovplyvnili priebeh zápasu. Ázijská hádzanárska federácia napriek nesúhlasu technického delegáta IHF Alexandra Kozuchova krátko pred spomenutým stretnutím rozhodla o zmene v nominácii arbitrov, keď namiesto od IHF ohlásenej nemeckej špičkovej dvojice Frank Lemme - Bernd Ullrich delegovala Jordáncov. "Prežil som túto frašku priamo v hlave, nič horšie som nevidel. Bolo to hanebné," poznamenal Lemme k udalostiam spred troch mesiacov. Na turnaji žien v Almaty prekvapujúco neuspeli aj s prispením arbitrov Kórejčanky, keď sa na ich úkor presadili Japonsko a domáci Kazachstan.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.