Troy Brouwer, víťaz Stanley Cupu, ukončil kariéru

Oh My Hockey|18. nov 2021 o 20:54

S kariérou sa po Dionovi Phaneufovi lúči ďalší dlhoročný hráč zámorskej NHL. Je ním Troy Brouwer.

Tridsaťšesťročný útočník sa s aktívnou hráčskou činnosťou oficiálne rozlúčil po štrnástich sezónach v najlepšej hokejovej lige sveta. Predstavil sa v dresoch Chicaga Blackhawks, Washingtonu Capitals, St. Louis Blues, Calgary Flames a Floridy Panthers. Naposledy hral v sezóne 2019/20. Vo Washingtone a Calgary bol asistentom kapitána.

Dokopy v NHL odohral 851 duelov, strelil 182 gólov a pridal 181 asistencií. Jeho bodovým maximom je 43 bodov v sezónach 2013/14 a 2014/15. V sezóne 2013/14 nastrieľal 25 gólov.

Je víťazom Stanley Cupu z roku 2010.

"Budú mi chýbať kamarátstva, ktoré som za tie roky nadviazal so spoluhráčmi a ich rodinami," povedal Brouwer pre webovú stránku St. Louis Blues, klubu, kde hral naposledy.

"Ak hrávate hokej, vždy spoznávate nových ľudí, zažívate s nimi nové zážitky a mnohé z nich si so sebou nesiete do konca života. Bude mi chýbať súťaživosť a veľké chvíle zadosťučinenia, keď cítite, že to, na čom ste celý život pracovali, malo zmysel."

Brouwer v článku spomínal na celú svoju kariéru od draftu. V roku 2004 si ho z 214. priečky zvolili Chicago Blackhawks.

"Pamätám si, ako otec v trenkách vbehol do izby a zakričal: "Draftovalo ťa Chicago!" Vyskočil som na nohy a čakal, kým mi zavolá agent," spomína.

O svojej kariére hovorí: "Vždy to bolo o tvrdej práci, fyzickej hre a snahe prispievať mužstvu, kdekoľvek som hral. Vždy som sa uisťoval, že hrám svoju hru, a tú potrebovalo množstvo tímov, preto som napokon zažil tak dlhú kariéru."

Nachádzate sa tu: