Jeden z gólov Trnavy strelil Marek Bakoš.
Jeden z gólov Trnavy strelil Marek Bakoš. (Autor: TASR)
Sportnet|7. okt 2018 o 19:14

O víťazstve rozhodol z pokutového kopu Godál.

TRNAVA. Futbalisti Trnavy zvíťazili nad Sereďou 2:1 v nedeľňajšom záverečnom stretnutí jedenásteho kola Fortuna ligy 2018/2019.

Slovenský majster opäť obmenil zostavu oproti štvrtkovému zápasu Európskej ligy v Istanbule proti Fenerbahce a súboj s nováčikom musel otáčať.

V 22. minúte ušiel domácej obrane Adam Morong a Sereď sa ujala vedenia. O rýchlu odpoveď sa postaral Marek Bakoš, ktorý skóroval po autovom vhadzovaní. Víťazný gól strelil tesne po zmene strán z pokutového kopu kapitán Boris Godál.

Trnava ukončila sériu prehier v domácej ligovej súťaži na štyroch dueloch.

V tabuľke jej s jedenástimi bodmi patrí priebežná deviata priečka.

FORTUNA LIGA 2018/2019 - 11. kolo (nedeľa):

Trnava - Sereď 2:1 (1:1)

Góly: 28. Marek Bakoš 47. Godál (z pok. kopu) - 22. Morong

ŽK: 37. Kulhánek, 50. Grendel, 82. Bakoš, 90.+ Godál - 45. Adekuoroye, 47. Ľ. Michalík, 63. Pankaričan, rozhodovali: I. Kružliak - Nancko, Jekkel, 3859 divákov

Trnava: Chudý - A. Kadlec, Godál, M. Oravec, Janso - Kulhánek - Miesenböck (71. Rada), Greššák, Malecki (46. Grendel) - Ghorbani, Marek Bakoš (87. Jirka)

Sereď: P. Penksa - Morong, T. Ba, Ľ. Michalík, Mečiar (74. Loduha) - Adekuoroye, Ventúra (77. Bilas) - Sus, Pankaričan (64. Baéz), Gatarič - Ľ. Ulrich

Hlasy trénerov:

Michal Ščasný, asistent trénera Trnavy: "Po zápase s Fenerbahce to bolo pre nás ťažké stretnutie, pretože regenerácia hráčov bola ťažká. Čakal nás dnes ťažký súper, ktorý je dosť agresívny a kombinačne dobrý.

Hrali sme na dvoch útočníkov a po našich chybách v prvom polčase mala Sereď dobré šance. Zápas sme však zvládli gólovo, získali sme dôležité tri body a ideme ďalej."

Karel Stromšík, tréner Serede: "Gratulujem Trnave k výhre, boli sme viac ako vyrovnaným súperom. Vytvorili sme si sľubné šance, ale o našej prehre rozhodla penalta, ktorá bola podľa môjho názoru veľmi prísna."

Domov»Futbalnet»Trnava ukončila sériu štyroch ligových prehier, so Sereďou sa však potrápila