Tretí raz bez gólov. Súboj Trnavy a Ružomberka sa skončil opäť len remízou

Sportnet, TASR|24. apr 2022 o 19:07 (aktualizované 24. apr 2022 o 19:21)

ŽK: Škrtel, Procházka, Savvidis, Mikovič - Madleňák, Regáli, Lichý, Luterán, Mrva

Spartak: Takáč - Koštrna, Čurma (17. Tumma), Škrtel, Mikovič - Savvidis - Azevedo (77. Iván), Grič (70. Ramadan), Procházka (70. Bukata), Bamidele Yusuf - Ristovski (70. Olejník)

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák - Luterán, Múdry (57. Bobček) - Rymarenko (57. Gerec), Lichý, Regáli (70. Macejko) - Boďa (74. Úradník)

3138 divákov

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava a Ružomberka bezgólovo remizovali v zápase 7. kola nadstavbovej časti o titul vo Fortuna lige.

Obe mužstvá bojujú o druhé miesto, na konte majú zhodne 53 bodov. Zo štyroch vzájomných duelov sa až tri skončili remízou 0:0, jeden vyhral Ružomberok.

Zápas nedohral hosťujúci útočník Martin Boďa po hrôzostrašnom zranení. Ihrisko musel opustiť na nosidlách.

Priebeh zápasu Trnava - Ružomberok

I. polčas:

Spartak začal proti Ružomberku aktívne a do desiatej minúty mal tri dobré šance.

Najprv Procházka zo šestnástky netrafil dobre loptu a poslal ju veľmi nepresne, potom Bamidele zaštrikoval v šestnástke a trafil do bočnej siete.

Neskôr hľadal africký krídelník prudkým centrom Ristovskeho, ktorý však na loptu nedosiahol.

Posledná spomínaná akcia bola výpovedná pre celý prvý polčas z pohľadu Trnavy, podobných momentov, keď domácim chýbal k lepšiemu zakončeniu krok či lepšie postavenie, bolo viacero.

Trnavský tréner Michal Gašparík musel urobiť prvé striedanie už v 17. minúte, keď zraneného Čurmu nahradil Tumma. V 21. minúte mohli z ničoho nič udrieť hostia.

Regáli získal loptu v strede ihriska, vysunul kolmicou do zakončenia Boďu, ktorého strelu odvrátil na bránkovej čiare Škrtel priamo pred Regáliho a ten z päťky prestrelil bránku.

Hluché obdobie, keď sa hralo medzi šestnástkami, preťal v 37. minúte prudkou ranou z 20 metrov Grič, Krajčírik vyrazil na roh, po ktorom hlavičkoval nepresne Ristovski.

II. polčas:

Spartak sa tlačil dopredu aj po zmene strán, nevychádzala mu však finálna fáza.

Obrana Liptákov buď zblokovala prihrávky z krídla, alebo strelecké pokusy Procházku či Mikoviča nemali dôraz ani presnosť.

Ružomberok mohol zmeniť vývoj zápasu striedajúcim Bobčekom, Takáč jeho zakončenie z uhla vyrazil nohou.

Cestu do siete si nenašla ani Savvidisova hlavička po Bukatovom rohovom kope, ani Lichého pokus zo strednej vzdialenosti na opačnej strane.

Po akcii Mikoviča a strele Bamideleho sa lopta odrazila na päťku pred Ramadana, ktorý však v chvate poslal loptu vedľa bránky.

Sýrskemu legionárovi nebolo súdené ani po rohovom kope, keď síce najlepšie vyskočil, no trafil hlavou nad.

Trnavu mohol v závere uzemniť Lichý, jeho "jedovka" však len tesne minula konštrukciu bránky.

Hlasy po zápase:

/zdroj: TV Dajto/

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Snažili sme sa celý zápas dobýjať Ružomberok, no nedarí sa nám im dať gól. Mali sme tam veľa centrov, ktoré mali skončiť zakončením či šancou, lietalo to z jednej strany na druhú, no nedokázali sme to. S bodom nie sme spokojní, chceli sme doma vyhrať. No celozápasová prevaha nám nestačila."

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Išli sme do Trnavy s tým, že chceme získať minimálne bod, čo sa nám aj podarilo, hoci vyložených šancí sme mali viac. Aj keď územná prevaha bola na strane domácich. Chalani si zaslúžia pochvalu, šancu dostali aj viacerí hráči z juniorky a v našej hre nenastal žiadny problém.

Podľa prvých informácií má Martin Boďa podvrtnuté koleno, pevne verím, že to nebude ťažké zranenie. Je dôležitý článok našej hry."