Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Trio zástupcov SR pred zápasmi 3. kola EP žien s optimizmom

SITA|Publikované 5. jan 2007 o 10:42

BRATISLAVA 5. januára (SITA) - Hneď prvý víkend nového roka bude patriť stretnutiam európskych pohárových súťaží v hádzanej žien. V hre budú aj traja slovenskí zástupcovia. Úradujúci majster Iuventa Michalovce ...

BRATISLAVA 5. januára (SITA) - Hneď prvý víkend nového roka bude patriť stretnutiam európskych pohárových súťaží v hádzanej žien. V hre budú aj traja slovenskí zástupcovia. Úradujúci majster Iuventa Michalovce sa v prvom zápase 3. kola Pohára EHF predstaví v sobotu 6. januára o 19.00 h na palubovke slovinského ŽRK Mercator Tenzor Ptuj (rozhodujú Gréci Katsikis a Michailidis). "Ptuj má prepracovanú vysunutú obranu 1 - 5 s vysokou robustnou brankárkou. V kádri má po jednej naturalizovanej Rumunke a Chorvátke, základná zostava je na solídnej úrovni. V akej forme sa momentálne nachádza moje družstvo, ukáže až sobotňajší duel. Naša hra na decembrovom turnaji v Trenčíne však mala fazónu. V Ptuji pomýšľame na priaznivý výsledok. Ak by sme aj prehrali, dúfam, že to bude čo najmenším rozdielom, teda o jeden - dva góly," uviedol pre agentúru SITA kormidelník Iuventy Dušan Daniš, ktorý verí, že bude po nedávnej autonehode môcť počítať aj s kľúčovou hráčkou Petrou Beňuškovou: "Uvidíme, ako sa bude cítiť. Do Slovinska by však mala cestovať." Domácu odvetu odohrajú Michalovčanky na budúci týždeň - v sobotu 13. 1. o 18.00 h (Borisov a Tarasikov z Ruska).

Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa odcestujú v sobotu ráno do Dánska, kde v nedeľu 7. 1. o 16.00 h nastúpia v 3. kole PVP proti tímu GOG Svendborg TGI Gudme. "Príprava musí byť kvalitná ako vždy pred takýmto dôležitým zápasom so silným súperom. O Dánkach máme informácie, získali sme videozáznam z ich zápasu. Dievčatá už viackrát predviedli, že dokážu zahrať aj veľmi dobre, napríklad v decembrovom finále Slovenského pohára proti Banskej Bystrici, či nedávno v prípravnom súboji s Györom. Samozrejme, niekedy sa nevyhnú ani slabším chvíľkam. Aj preto bude rozhodujúce, akú formu v deň zápasu vychytíme. V každom prípade sa pokúsime cez Gudme prejsť," tvrdí trénerka Dusla Darina Braunová, ktorá bude mať k dispozícii 13-členný káder. "Momentálne nás netrápia zdravotné problémy, takže nastúpime v najsilnejšom zložení." Nedeľňajší duel vo Svendborgu povedú Gusevová a Vartanijanová z Ruska. Šalianky privítajú Gudme pred vlastnými fanúšikmi o šesť dní neskôr 13. 1. o 18.00 h (Moldavčania Sirbu a Suponicov). Šali sa naposledy podarilo prejsť v európskej pohárovej súťaži cez dánsky klub v sezóne 1999/2000, keď v Pohári EHF vyradila Frederiksberg IF. V ďalších šiestich ročníkoch až štyrikrát stroskotala práve na zástupcovi tejto severskej krajiny (Fox Team Nord, Viborg, Horsens a vlani Ikast Bording).

Hráčky ŠKP Banská Bystrica budú v sobotňajšom prvom zápase 3. kola Challenge Cupu (Vyzývací pohár) hostiť od 18.00 h (Markovská a Vutov z Bulharska) český tím DHK Zora Olomouc, s ktorým sa stretávajú aj v interlige.

"Po zdravotnej stránke je družstvo v poriadku, na sobotu sa pripravujeme zodpovedne. Naposledy sme prehrali s Olomoucom o osem gólov 23:31, takže tentoraz sa chceme vyvarovať chýb, akých sme sa dopustili v majstrovskom súboji. Pohárové duely však bývajú iné. V minulej sezóne sme vyhoreli už hneď v úvode nášho účinkovania na európskej scéne. Verím, že v aktuálnom ročníku to bude inak, preto sa pokúsime doma vyhrať čo najvyšším rozdielom," poznamenal kouč Banskobystričaniek Štefan Kelemen, ktorý pozorne sleduje situáciu v tábore súpera najmä ohľadom otázneho štartu skúsenej brankárky Lenky Černej. Odveta na Morave sa bude hrať v sobotu 13. 1. o 17.30 h (Francúzky Ch. a J. Bonaventurové).


ŽENY

Pohár EHF - 3. kolo - prvý zápas (odveta 13. 1. 2007):

sobota 6. januára o 19.00 h: ŽRK Mercator Tenzor Ptuj (Slovin.) - Iuventa Michalovce (SR)


Pohár víťazov pohár - 3. kolo - prvý zápas (odveta 13. 1. 2007):

nedeľa 7. januára o 16.00 h: GOG Svendborg TGI Gudme (Dán.) - HK Slovan Duslo Šaľa (SR)


Challenge Cup - 3. kolo - prvý zápas (odveta 13. 1. 2007):

sobota 6. januára o 18.00 h: ŠKP HK Banská Bystrica (SR) - DHK Zora Olomouc (ČR)


Súvisiace články