Treťoligista vyradil Liverpool, Chelsea sa vyhla blamáži

Kapitál Liverpoolu Gerrard.
Kapitál Liverpoolu Gerrard. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|27. jan 2013 o 15:09

Chelsea sa vyhla blamáži, keď Torres sedem minút pred koncom zápasu vyrovnal zápas proti treťoligistovi. Liverpoolu sa to nepodarilo.

LONDÝN. Treťoligový Oldham Athletic sa v nedeľu postaral o senzáciu vo 4. kole anglického futbalového FA Cupu, keď po víťazstve 3:2 vyradil sedemnásobného víťaza súťaže FC Liverpool. V drese hostí odohral celý zápas slovenský obranca Martin Škrtel.

Gól španielskeho útočníka Fernanda Torresa sedem minút pred koncom zachránil futbalistov Chelsea Londýn pred senzačným vypadnutím v 4. kole prestížneho FA Cupu na pôde treťoligového Brentfordu.

S pohárom sa lúči ďalší účastník najvyššej anglickej súťaže Tottenham Hotspur po prehre na ihrisku druholigového Leedsu United 1:2.

Torres prerušil osemzápasové čakanie na gól, presným zásahom zariadil remízu 2:2 a duel sa tak bude opakovať na pôde londýnskeho klubu.

Oldham - Liverpool 3:2

Góly: 2. Smith, 45. Smith, 48. Wabara - 17. Suarez, 80. Allen

Leeds - Tottenham 2:1

Góly: 15. Varney, 50. McCormack - 58. Dempsey

Brentford - Chelsea 2:2

Góly: 42. Trotta, 73. Forrester (11m) - 55. Oscar, 83. Torres

Brentford vs Chelsea 2:2 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410