Utorok, 30. novembra, 2021Meniny má Ondrej, Andrej

Trénera Plzne nahnevalo vylúčenie jeho hráča: Po ňom sme už nemohli hrať futbal

Futbalisti Plzne v Lige majstrov končia. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. okt 2016 o 08:03

Plzeň sa osamostatnila na čele tabuľky.

PLZEŇ. Futbalisti Viktorie Plzeň sa osamostatnili na čele tabuľky najvyššej českej súťaže.

Napriek hodinovému oslabeniu, keď bol vylúčený Milan Petržela, uspeli na ihrisku Dukly Praha 1:0. Víťazstvo malo pre trénera Romana Pivarníka obrovskú cenu.

Slovenský kouč nezaradil na súpisku krajana Michala Ďuriša, naopak, po stretnutí vyzdvihol výkon Matúša Kozáčika.

Pivarník: Po vylúčení sa nedal hrať futbal

Plzeň sa dostala v Prahe do vedenia v 17. minúte, keď Tomáš Hořava po predĺžení rohového kopu umiestnil z päťky loptu do siete.

Po polhodine hry však favorita oslabil Petržela. Za zbytočný zákrok v strede poľa uvidel druhú žltú kartu, následne červenú a Plzeň musela výrazne pozmeniť taktiku.

"Po vylúčení Petrželu sa už nedal hrať futbal. Boli sme vo vedení, nechceli sme ho stratiť. Povedali sme si, že tu chceme vyhrať a utrhnúť sa na čele tabuľky. Som rád, že sa nám to podarilo, neskutočne sme to vydreli. Takticky to bol od nás veľmi dobre zvládnutý zápas, desiatka hráčov, ktorá to vydrela, siahla na dno svojich síl," citoval portál idnes.cz Pivarníka.

Vyzdvihol Kozáčika

Petržela si vyslúžil dve žlté karty v priebehu štyroch minút a ponúkol Dukle hodinovú presilovku. Urputným bojovným výkonom však hráči Plzne napokon zobrali všetky body.

Slovenský kouč za zbytočné oslabenie tímu Petrželove výrazne dohovoril.

"Nechal sa vylúčiť, jeho druhý faul nič neriešil. Oslabil tím, šesťdesiat minút sme hrali o jedného menej. Fauloval zbytočne a vyčítal som mu to," dodal Pivarník.

Matúš Kozáčik predviedol viacero dôležitých zákrokov. (Autor: TASR)

Základom trojbodového úspechu, vďaka ktorému sa Plzeň osamostatnila pred Mladou Boleslavou na čele tabuľky, bol spoľahlivý výkon Kozáčika.

"Veľmi dôležitý bol Matúš Kozáčik, pochytal nepríjemné strely. Pomohol i pri centroch, vniesol do hry pokoj. Som rád, že sa mu darí."

Ďuriša vynechal

V základnej zostave úradujúceho českého šampióna sa okrem Kozáčika objavili aj jeho krajania a stredopoliari Jakub Hromada s Patrikom Hrošovským, ktorí odohrali celý zápas.

Marek Bakoš si ho pozrel len z lavičky náhradníkov, no Michal Ďuriš nesedel ani na tej.

"Hrali sme na jedného útočníka, máme ich v tíme štyroch, takže jedného sme skrátka nechali doma," vysvetlil Pivarník.

Súvisiace články