Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Trénera Hatalčíka trápia spojky

Rastislav Hríbik|Publikované 9. jan 2006 o 23:00

"Dali nám zabrať," okomentoval unaveným hlasom tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Peter Hatalčík dva víkendové prípravné zápasy s Ukrajinou v Užhorode. V oboch sa tešila domáca reprezentácia, ktorá rovnako ako slovenská nebude na budúcich ...

Daniel Valo (vľavo v súboji s Poliakom Dawidom Nilssonom) si záverečnú prípravu na ME predstavoval inak. Pre bolesti chrbta je jeho štart vo Švajčiarsku ohrozený. FOTO - TASR/EPA

"Dali nám zabrať," okomentoval unaveným hlasom tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Peter Hatalčík dva víkendové prípravné zápasy s Ukrajinou v Užhorode. V oboch sa tešila domáca reprezentácia, ktorá rovnako ako slovenská nebude na budúcich ME vo Švajčiarsku (26. januára - 5. februára) chýbať. V sobotu vyhrali Ukrajinci 31:25, v nedeľu 33:31.

"Boli to dva rozdielne zápasy. Prvý bol z našej strany veľmi zlý. Hráči po predchádzajúcej tvrdej príprave v Michalovciach spadli na absolútne dno únavy. Boli malátni, pomalí, zatiaľ čo súper bol oddýchnutý. Ani som nepredpokladal iný scenár, keďže som skúšal rôzne varianty. Navyše, každý účastník majstrovstiev Európy musí mať svoju silu. Aj Ukrajinci. Po zápase som však svojich burcoval, aby v sebe našli ctižiadosť a nedeľa už bola o niečom inom. Po vyrovnanom prvom polčase sme v druhom o tri góly viedli, ale súper mal v závere viac šťastia. Škoda, každá výhra sa cení," povzdychol si Hatalčík.

Ladenie formy pred premiérovou účasťou v elitnej šestnástke starého kontinentu pokračuje tento týždeň v Bratislave. Ostrou generálkou budú v závere týždňa dva súboje s organizátorom ME Švajčiarskom (v sobotu na bratislavských Pasienkoch, v nedeľu v novopostavenej hale v Modre). Aj zverenci Arna Ehreta v príprave počas víkendu dva razy prehrali. V Nemecku s domácimi úradujúcimi európskymi šampiónmi. "V sobotu v Asschaffenburgu o osem gólov (27:35), v nedeľu vo Wetzlare o sedem (30:37). P. Hatalčík: "Bude to pre nás záverečný test, po ktorom budem mať na osemdesiat percent jasno v tom, ktorých šestnásť hráčov zoberiem na šampionát. Očakávam oveľa lepší herný prejav, veď majstrovstvá Európy sa nezadržateľne blížia."

Oveľa viac ako výsledky v príprave však trénera trápi zdravotný stav hráčov. "Dana Vala bolia kríže. Už tri týždne netrénuje, hrá len pod injekciami. Jeho góly nám aj v Užhorode chýbali a aj sám Dano cíti, že to nie je ono. Očakávam, že sa to tento týždeň zlomí. Buď ho to prejde alebo nikam nepocestuje."

Neúčasť obrovitej pravej spojky nemeckého Melsungenu (201 cm, 98 kg) by bola citeľná, veď Valo má za sebou viac ako 70 reprezentačných štartov, počas ktorých nastrieľal vyše 270 gólov. Efektívnejšieho kanoniera súčasný Hatalčíkov výber nemá, no počas dvoch duelov v Užhorode sa trafil len jediný raz. Navyše, problémy má aj ďalšia spojka Košičan Martin Farkašovský, ktorého trápi hodové rameno. A Stanislav Demovič si zranil ruku už dávnejšie.

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.