Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Tréner Trtík po troch sezónach končí v Prešove

SITA|21. mar 2011 o 20:38

Spolu so záverom sezóny 2010/2011 sa skončí pôsobenie trénera Rastislava Trtíka na lavičke hádzanárov Tatrana Prešov.

PREŠOV. Potvrdil to majiteľ klubu Miloslav Chmeliar. Trtík počas obdobia, v ktorom je šéfom klubu Chmeliar, vydržal na poste hlavného kouča najdlhšie. V Prešove momentálne pôsobí v súčasnosti tretiu sezónu.

"Zmluvu som trénerovi nevypovedal, rovnako ako on ju nevypovedal mne. Obidve strany sa dohodli, že ju o ďalší rok nepredĺžia. To je všetko. Rastislav Trtík za tri roky urobil v Prešove kus dobrej roboty. Mal jej u nás pri tom veľkom počte zápasov vo viacerých súťažiach ozaj dosť a ja som bol spokojný. Hádzanej venoval všetko, aj svoj voľný čas. Robil takmer dvadsaťštyri hodín denne, často nocoval v hale. Jeho prácu a prístup k nej si úprimne veľmi vážim. Nerozchádzame sa v zlom a ani za sebou nepálime mosty. Naše cesty sa v budúcnosti možno stretnú. Tatran skúsil dve sezóny v českej lige, dve v maďarskej. Teraz sa chystá hrať kvalitou nabitú Regionálnu ligu. Takže chceme skúsiť niečo nové, s novým trénerom, ktorý by mal mať k balkánskej hádzanej blízko," povedal pre denník Korzár Miloslav Chmeliar.

Trtík nevylučuje, že si nejaký čas od hádzanej oddýchne a potom sa bude ohliadať po novom pôsobisku. Na prácu v Tatrane však nezabudne.

"Nie so typ, ktorý by sa teraz vykašľal na prácu v Tatrane a sústredil sa len a len na hľadanie iného pôsobiska. Pravda, nejakých manažérov som kontaktoval. Je to teraz na nich. Ak nič zaujímavé od nich nevyjde, možno si načas odpočiniem aj tak, že si na starosť zoberiem nejaký klub v mojom ostravskom bydlisku či blízko neho. Priznám sa, intenzívne to neriešim, lebo stále mám profesionálne povinnosti v Tatrane, ale aj preto, lebo jednoducho som na to nebol pripravený. Zostal som síce trochu zaskočený, ale podčiarknem, rozhodnutie majiteľa klubu plne rešpektujem," uviedol Rastislav Trtík.

Súvisiace články