Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Tréner Kuťka vylepšoval obranu

Rastislav Hríbik|3. jún 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Na prechádzke parkom v Turčianskych Tepliciach zabúdali včera slovenské hádzanárky na dôležitosť dnešnej odvety s Ukrajinou v Trenčíne. Ak v kvalifikácii ...

Šesť gólov strelila v Kyjeve spojka Oldenburgu Jana Oborilová (na snímke s loptou zo súboja so Slovinskom). Na jej presné zásahy sa budeme spoliehať aj v dnešnej odvete s Ukrajinou v Trenčíne. FOTO - TASR

BRATISLAVA - Na prechádzke parkom v Turčianskych Tepliciach zabúdali včera slovenské hádzanárky na dôležitosť dnešnej odvety s Ukrajinou v Trenčíne. Ak v kvalifikácii play off dokážu zmazať trojgólové manko z Kyjeva, kde pred týždňom prehrali 24:27, postúpia na decembrové ME vo Švédsku. "Snažil som sa im nezdôrazňovať sobotňajší duel a držať ich v uvoľnenej atmosfére. Len sme si cez týždeň rozanalyzovali, akých chýb sme sa v Kyjeve dopúšťali a v stredu si zahrali prípravný duel s Češkami," vravel reprezentačný tréner Tomáš Kuťka.

Hoci prehra z prvého duelu je lichotivá i nádejná, Kuťka videl v hre svojho tímu na Ukrajine veľa chýb. "Obrana bola málo agresívna a viaceré hráčky mali individuálne rezervy. Či už brankárka Gubová, alebo spojky Tóthová či Hrabovská. Ak budeme v Trenčíne v defenzíve pozornejší a zvládneme zápas aj ako tím, máme šancu uspieť." Veľa o víťazovi dvojzápasu môže napovedať i úvod zápasu. "Verím, že sa nás kŕč z pocitu zodpovednosti nebude držať dlho. Lebo keď sa ho hráčky zbavia, vedia poraziť kohokoľvek," tvrdí Kuťka.

Pomôcť prekonať desaťročný pôst na vrcholných šampionátoch by Slovenkám mala aj plná hala a prajné publikum. Kapacita trenčianskej haly je 1500 miest, z toho 1420 na sedenie. Otázkou zostáva, či sa do súboja zapojí aj silno prechladnutá kapitánka Zuzana Hrabovská, ktorá ani včera trénovať nemohla. Stretnutie sa pred televíznymi kamerami začína o 17.00 h, rozhodujú ho Rumuni Cirligeanu a Bejenariu.

Súvisiace články