Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ocot si lial na ruku, aby si overil, či nestratil chuť ani čuch

Tréner Popradu Peter Mikula. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
Patrik Fotta|Publikované 30. okt 2020 o 17:58

Popradský tréner trávil karanténu na chalupe.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad si ako väčšina extraligových tímov prešla dvojtýždennou karanténou.

Koronavírus prekonala väčšina popradského kádra a nevyhol sa mu ani tréner Peter Mikula.

Karanténu strávil na svojej chalupe, a keďže nemal žiadne príznaky, mohol sa pustiť napríklad aj do rúbania dreva či práce okolo záhradky.

Počíta, že im bude chýbať herná zručnosť

Po dlhej pauze sa popradskí hokejisti vrátili späť na ľad a v nedeľu nastúpili na svoj štvrtý extraligový zápas v prebiehajúcej sezóne proti Liptovskému Mikulášu (skončil sa po uzávierke).

„Nálada v tíme je veľmi dobrá. Nechcem povedať, že je pozitívna, pretože momentálne v spoločnosti silne rezonujú výrazy ako pozitívny a negatívny,“ povedal tréner Popradčanov Peter Mikula.

Lodivod „kamzíkov“ verí, že aj napriek dlhej tréningovej absencii hráčom nehrozí prípadné zranenie po rýchlom návrate do zápasového diania.

„Pevne verím, že sa nám akékoľvek zranenia budú vyhýbať. Predsa len veľa zápasov sme od začiatku sezóny neodohrali. Som presvedčený, že odhodlanie a očakávanie chlapcov bude veľké.

Na druhej strane musíme počítať s tým, že herná zručnosť nám asi bude chýbať a chvíľu potrvá, kým sa do toho opäť dostaneme,“ skonštatoval Mikula.

Rýľoval aj pílil drevo

Okrem hráčov prekonal koronavírus aj ich tréner, ktorý mal ľahký a bezpríznakový priebeh.

„Celkovo som strávil v karanténe asi pätnásť dní. Mne najskôr vyšiel test negatívny, no o niekoľko dní nato som bol už pozitívny. Vrátil som sa teda na chalupu, kde som trávil karanténu.

Úprimne poviem, že som nepociťoval žiadne príznaky a nemal som ani nijaké ťažkosti. Musím asi poklepať na drevo aj sebe na čelo, aby som neurazil Šťastenu,“ pousmial sa Mikula.

Na chalupe sa pri tom mohol venovať aktivitám, ktoré bežne vykonával.

„Mohol som rýľovať, rúbať a píliť drevo, jednoducho som zabíjal čas na čerstvom vzduchu. Nepociťoval som žiadnu nevoľnosť a nepociťujem ju doteraz.

Nechcem sa tým chváliť, ale u mňa malo chvalabohu ochorenie veľmi ľahký priebeh. Dokonca som si lial ocot na ruku, aby som si overil, či mi funguje čuch aj chuť, ale všetko bolo v poriadku.“

Verí, že ich nepribrzdí lockdown

Najvyššia hokejová súťaž by sa mohla konečne naplno rozbehnúť, keďže väčšina tímov už vírus prekonala.

„Mám informácie, že by sme mali mať v tele protilátky asi na tri mesiace. Aj vďaka tomu by sme mohli odohrať viac zápasov bez prerušenia. Samozrejme v prípade, že nenastane lockdown, ktorý sa pomerne často spomína.

Väčšina mužstiev už mala veľkú časť kádra, ktorá prekonala koronavírus. Súťaž by tak už mohla mať pravidelný priebeh.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.